Novinky

Další skvělá zpráva. Apple schválil zahájení sériové výroby bezdrátové nabíječky AirPower

Apple využil příchod jara k uvedení nových produktů v čele s tablety iPad Air, iPad mini (článek zde) a hardwarové revize počítačů iMac (článek zde). Aby toho nebylo málo, včera jsme se dočkali vylepšené verze bezdrátových sluchátek AirPods s čipem H1 a pouzdrem s podporou bezdrátového nabíjení (článek zde). Podle redakce Wall Street Journal tím nálož novinek nekončí a brzy se dočkáme debutu bezdrátové nabíječky AirPower.

Podle publikovaného článku existují důkazy naznačující, že premiéra AirPower je doslova za dveřmi. Apple údajně překonal veškeré výzvy spojené s vývojem a schválil zahájení sériové výroby.

AirPower klepe na dveře

O bezdrátové nabíječce AirPower jsme se poprvé dozvěděli na keynote v roce 2017, ovšem až doposud se nedostala na pulty obchodů. Za takto markantním zpožděním údajně stály technické potíže a vysoké nároky Applu na design. Konkrétně šlo o to, že Apple apeloval na co nejtenčí konstrukci, kam však inženýři nedokázaly napěchovat všechny potřebné komponenty. To mělo negativní dopad na zahřívaní celého zařízení, což logicky nemohlo projít finálním posvěcením ze strany Applu.

Nově se zdá, že všechny dětské nemoci se Applu podařilo odstranit a AirPower konečně míří do sériové výroby. Těmto domněnkám mimo jiné nahrává uvedení revize sluchátek AirPods s pouzdrem dovolující bezdrátové nabíjení. Právě tato dvě zařízení se také objevovala na společných produktových snímcích před dvěma lety.

Jedna nabíječka bude vládnout všem

AirPower má umožňovat souběžné nabíjení až tří zařízení. Typicky tak na podložku budete moci umístit například iPhone, AirPods a Apple Watch. Olej do ohně přilila také aktualizace operačního systému iOS 12.2, kde se objevují zmínky o párovacím režimu mezi iPhonem a AirPower.

Pokud Apple nezalistuje AirPower do svého katalogu dnes či zítra, s nejvyšší pravděpodobností se tak stane v pondělí 25. března, kdy je naplánována tisková konference. Ačkoli se očekává, že hlavní roli dostane ohlášení nových služeb (článek zde), ze hry není ani hardware, na který vždy čekají všichni fanoušci značky.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close