Novinky

Soupeř Netflixu ze stáje Applu je za dveřmi. Může se stát lídrem trhu

Už za pár týdnů by měl Apple ohlásit spuštění nové služby (článek zde), která se stane konkurentem streamovacích platforem jako je Netflix nebo HBO GO. Jak bývá zvykem, oficiální vyjádření společnosti na toto téma bychom hledali marně. Přesto už se více než rok mluví o tom, že Apple připravuje množství vlastních pořadů a to včetně seriálových dramat. Roční rozpočet na seriálovou tvorbu se odhaduje na jednu miliardu dolarů. 

Není jinak těžké odhadovat, že vstup do již rozjetého vlaku nebude pro výrobce iPhonu nijak jednoduchý. Konkurenční služby už totiž mají své publikum, které si získaly zejména díky původním seriálům. Odhady analytiků ale ukazují, že kalifornská společnost má v novém segmentu slušnou šanci se prosadit. Investiční fond Wedbush dokonce odhaduje, že Apple by ve střednědobém výhledu mohl získat až 100 milionů předplatitelů.

Apple rozeslal pozvánky na nadcházející konferenci. Do kalendářů si zapište 25. březen

Pokud by se Applu podařilo tento cíl splnit, stal by se jedním z lídrů trhu. Největším tahounem by však i nadále zůstal Netflix, který si předplácí až 150 milionů uživatelů. Apple může těžit zejména z toho, že po celém světě lidé v současné době používají už více než 1,4 miliardy zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. Kromě obrovské uživatelské základy se dá také očekávat, že později firma představí streamovací aplikaci určenou také pro operační systém Android. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button