Novinky

Chystané iPhony pózují na dalším videu. Dokáže nás Apple ještě něčím překvapit?

Pamatujete si ještě na člověka jménem Sonny Dickson? Pokud ne, osvěžíme vám paměť. Tento nenápadný chlapík se totiž v roce 2013 postaral o masivní únik informací kolem iPhonu 5c před jeho oficiálním uvedením. Jeho osobu vám připomínáme proto, jelikož tvůrcům YouTube kanálu DetroitBORG poskytl tři nefunkční makety iPhonů, které má Apple představit v průběhu letošního září.

Veřejnost se nejvíce těší na nové iPhony. Samsung pokulhává

Díky publikovanému videu si můžeme připravované novinky detailně prohlédnout ze všech stran. Opět se tak potvrzují již dřívější zvěsti, které avizovaly celkem tři nové modely. Nástupce stále aktuálního iPhone X zůstane věrný své předloze a žádná viditelná vylepšení nenabídne. O poznání zajímavěji se jeví iPhone X Plus, který dostane OLED panel s úhlopříčkou 6,5 palce. Třetím do party bude zařízení, které kuloáry označují jako iPhone 9. Tento kousek nabídne 6,1“ LCD displej a podle všeho půjde také o nejlevnější iPhone představený v roce 2018. Šetřit se přitom nebude pouze na displeji. Na rozdíl od svých lépe vybavených příbuzných se pochlubí pouze jedním objektivem hlavního fotoaparátu.

Všechny očekávané novinky pak dostanou přední TrueDepth kameru s integrovaným Face ID. To bude v praxi znamenat pokračování ve vykousnutém displeji, který se stále častěji objevuje i u konkurenčních smartphonů. Z hardwarové výbavy lze jmenovat nový čipset Apple A12 od TSMC založený na 7nm výrobním procesu. Zároveň se od Applu očekává, že do prodejního balení přidá konečně rychlonabíječku, za kterou si nyní musí uživatelé draze připlácet. Co se týče termínu oficiálního představí, prozatím se spekuluje o první polovině září letošního roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button