Novinky

Veřejnost se nejvíce těší na nové iPhony. Samsung pokulhává

Od představení nové generace iPhonů už nás dělí pouze několik týdnů. Nová generace úhlavního konkurenta jablečných smartphonů už však světlo světa spatřila. Samsung Galaxy Note 9 se tak na pulty obchodů dostane dříve než druhá verze iPhonu X (recenze). I přes značnou snahu marketingového oddělení Samsungu se však jihokorejskému gigantu stále nedaří strhnout na svou stranu dostatečnou pozornost. Průzkum uskutečněný na 1550 respondentech totiž ukázal, že veřejnost zajímá spíše novinka od Applu.

Zatímco na novou generaci iPhonu se těší 42 procent dotázaných, konkurenční Samsung Galaxy Note 9 by zvolila jen čtvrtina respondentů. Po dvou králích mobilního průmyslu pak následuje obrovská propast. Třetí místo totiž zaujal Google Pixel 3, na který se těší jen 7 procent dotázaných. Pro čtyři procenta lidí je pak nejzajímavějším mobilem LG V40 následovaný smartphonem OnePlus 6T. Pouze desetina respondentů uvedla, že se na žádnou novinku v oblasti mobilní techniky netěší a tento segment je tím pádem příliš nezajímá.

Raději začněte šetřit. Apple se plánů na vlastní elektromobil ještě nevzdal

I přesto, že Samsung v průzkumu oproti Applu ztrácí téměř pětinu procentních bodů, jedna okolnost může Jihokorejce přece jen potěšit. Necelých 80 procent dotázaných, kteří se nejvíce těší na nejnovější model Samsungu totiž už jeden z modelů této značky vlastní. Ještě zajímavější však je, že osm procent z této skupiny nyní vlastní iPhone. Je tak možné, že tyto zákazníky Apple v nadcházejícím roce ztratí.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button