Novinky

První dojmy z Apple Watch Series 6: modrá je vážně dobrá

Víte jaký je čas? Čas na rozbalení nových Apple Watch Series 6

Je to pouze pár hodin, kdy se u nás oficiálně začaly prodávat nové Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE. Pokud patříte mezi hrstku šťastlivců, kterým se povedlo ukořistit prvních pár kusů, gratulujeme vám. Nám se dnes ráno podařilo rozbalit vůbec první modré Apple Watch Series 6 prodané v Česku. Pojďme se na ně podrobněji podívat.

Zdroj: CeskyMac.cz (adisbakofficial)

Obsah balení: kde mám nabíječku?

Balení nových Apple Watch je velice podobné balení loňských Series 5 (recenze), rozdíly se ale najdou. V první řadě si pravděpodobně všimnete, že samotné tělo hodinek již není zabaleno v pouzdře ze semiše, které u předešlých generacích mělo skvělé ohlasy. Letos se Apple hodně zaměřil na ekologii a nové Apple Watch Series 6 jsou zabalené v pouzdře z papíru. Celá krabička je vyrobena z recyklovatelného materiálu a nenajdete v ní nic plastového.

Další změnou je samotný obsah balení. Ano, je to tak. V balení opravdu nenajdete nabíjecí adaptér. V minulosti tomu tak bylo, u starších modelů Apple Watch nabíjecí adaptér také nebyl. Nicméně nabíjecí kabel v balení samozřejmě je a adaptér od iPhonu pravděpodobně máme všichni.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Dále se v balení nachází řemínek, přesněji klasický sportovní řemínek. Nové Solo Loop řemínky bohužel v Česku zatím nejsou nikde k dispozici. 

První dojmy: modrá není jen dobrá, modrá je famózní!

Nejdříve jsem se trochu bál, aby nová modrá varianta nebyla až příliš modrá. Ovšem opak je pravdou. To by nebyl Apple, kdyby neměl vymazlené všechny barevné varianty. Na první pohled je tělo hodinek jen decentně modré a rozhodně nepůsobí přehnaně extravagantním dojmem. V tmavším prostředí jde až do černa. Ovšem na slunci vypadají hodinky famózně. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Nový tmavomodrý sportovní řemínek už jen podtrhuje exkluzivitu modré varianty těch nejlepších chytrých hodinek, které na trhu najdete. Řemínek se dá zakoupit i samostatně, takže si ho můžete pořídit i ke starším hodinkám.

Co se týče balení modrých hodinek, tělo je zabaleno v modrém pouzdře, a jak už jsem zmínil, nově je vyrobeno z papíru. Co bych Applu možná vytkl, je nápis Apple Watch na čele krabičky. U červené varianty je totiž na bílé krabičce napsán červeně. U modré varianty je bohužel, stejně jako u všech dalších, napsán bíle. Myslím si, že modrý nápis by vypadal mnohem lépe a byla by to jen pomyslná tečka, která podtrhne nádhernou novou barvu. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Papírově vyšší výkon v praxi nepoznáte

Pokud jde o zkušenosti během používání, tak finální hodnocení si necháme až do podrobné recenze, kterou pro vás již připravujeme. Zatím můžeme prozradit, že jde o klasické Apple Watch, tak jak je známe z předešlých dvou generací. Srdcem hodinek se stal čipset S6 (SiP) s dvoujádrovým procesorem, který je zhruba o 20 % rychlejší než předchozí verze. V praxi však tento rozdíl nepoznáte a skutečný potenciál hardwaru prověří až náročnější aplikace, které se začnou časem objevovat. Další novinkou je podpora rychlejšího nabíjení, které už pocítí i běžný uživatel. Zejména pokud hodláte Apple Watch využívat pro měření spánkové aktivity, tak svižnější dobíjení před spaním se stane vítaným benefitem.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Hlavní novinkou Apple Watch Series 6 je schopnost měřit okysličení krve. Tuto funkci nabízí již nějakou dobu také konkurence, nicméně v případě Applu lze očekávat, že si najde cestu k mnohem většímu počtu uživatelů. Nakolik je tato funkce užitečná, se ukáže až časem, nicméně pokud se vyžíváte ve sběru dat, tak minimálně z tohoto pohledu dostanete další zajímavý zdroj pro přehled nad vaší kondicí.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Příjemně hodnotíme také displej, který má viditelně vyšší jas, což oceníte zejména na přímém slunci. Nakolik se to projeví na výdrži zatím nevíme, ovšem podle Applu máme počítat se stejnými hodnotami, jako u předchozí generace.

Rozdíly vůči předchozí generaci nejsou velké

Apple Watch Series 6 testujeme teprve chvíli, nicméně už nyní se ukazuje, že Apple opět odvedl poctivý kus práce. Na druhou stranu je férové dodat, že majitelé Series 5 budou důvody k přechodu hledat velmi těžko a ve finále bude záležet na tom, jak Apple Watch používají. Pokud hodinky primárně vnímáte jako notifikační centrum a sportovní či zdravotní funkce nepovažujete za příliš důležité, nejspíše Series 6 přeskočíte. Pokud ovšem patříte do té skupiny uživatelů, co čekali na nové barevné varianty, aktivně s hodinkami sportujete a chcete získat co nejvíce dat o své kondici a zdraví, rozhodně se o nich vyplatí alespoň přemýšlet.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Pokud vás zajímá cokoli dalšího kolem Apple Watch Series 6, využijte diskuze pod článkem. Na všechny dotazy se vám pokusíme odpovědět. V následujících dnech se můžete těšit na podrobnou recenzi, kde se zaměříme na všechna vylepšení a srovnání s Apple Watch Series 5.

Tento článek vznikl za podpory našeho čtenáře adisbakofficial, kterému tímto děkujeme.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button