Novinky

Apple vzal korunu Samsungu, iPhone 12 Pro porazil v testech výkonu Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Poté, co společnost Samsung v dubnu letošního roku vydala nový smartphone Samsung Galaxy Note 20 Ultra, se tato novinka rázem stala nejrychlejším a zároveň nejvýkonnějším smartphonem světa. Samsung Galaxy Note 20 Ultra disponuje 12 GB RAM a výkonným čipsetem Snapdragon 865+. Apple si korunu za nejvýkonnější mobilní telefon ale nedávno převzal zpět, a to po vydání nových modelů iPhone 12, které se svým novým čipsetem A14 Bionic poráží veškerou konkurenci.

Výkonnostní test

YouTuber z kanálu PhoneBuff podotkl, že čekal 20 měsíců na to, než iPhone v jeho testech porazil vybrané rivaly. Dále ve svém videu říká, že první Apple procesor postavený na 5nm technologii jednoznačně poráží jakoukoliv konkurenci. V testech se můžeme dočkat zajímavých výsledků. Testy se provádí následujícím způsobem. Vytvoří se sada aplikací, které mobilní telefony musí spustit a udělat v nich určitý úkon.

Řada aplikací se v prvním kolem spouští jedním směrem, a poté hned začíná druhé kolo, ve kterém robotická ruka otevírá aplikace v opačném pořadí. První kolo vyhrál iPhone 12 Pro (recenze), a to s časem 1 minuta a 41 sekund, Samsung Galaxy Note 20 Ultra byl o trochu pomalejší s časem 1 minuta a 55 sekund. Druhé kolo také vyhrála jablečná novinka, a to s časem 42 sekund. Samsung Galaxy Note 20 Ultra byl znovu o trochu pomalejší, a to s časem 46 sekund.

Časové rozdíly se na první pohled nemusí zdát zase tak velké. Když ale vezmete v úvahu, že iPhone 12 Pro má o polovinu menší operační paměti, zjistíte, jak výkonný čipset Apple A14 Bionic opravdu je. Dalším zajímavým aspektem je, že výkonnější iPhone 12 Pro začíná na cenně 29 990 korun, přičemž cena pomalejšího Samsung Galaxy Note 20 Ultra startuje na 35 999 korun. Je zajímavé se také zamyslet a představit si, co Apple jednoho dne s 5nm technologií procesorů dokáže. Části této budoucnosti se budeme moct dočkat už příští úterý 10.11 v 19:00. Na tento termín má Apple připravenou další událost, kde by nejspíše představí nový MacBook s ARM procesorem.

A co vy? Co říkáte na tyto výsledky? Dejte nám vědět svůj názor v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button