Novinky

Tohle bude velká paráda. Apple oznámil termín další keynote, na níž představí nový Mac s ARM procesorem

Apple před několika okamžiky oficiálně oznámil, že chystá další událost, během níž představí další hardwarové novinky. Akce se bude konat již 10. listopadu v 19:00 našeho času. Akce nese podtitul již legendárního hesla “one more thing“. To samo o sobě naznačuje, že půjde o něco opravdu velkého.

Jako první se jistě nabízí již dříve avizovaný příchod prvního Macu, který bude pohánět čipset Apple Silicon. Apple už v létě oznámil, že odchází od Intelu a všechny nově uvedené počítače osadí vlastními ARM procesory. Přestože zatím nevíme nic o výkonu a možnostech, je naprosto evidentní, že nepůjde o žádné ořezávátko.

Zdroj: Twitter

Tato domněnka vychází z benchmarků starších ARM procesorů, které pohání modelovou řadu iPad Pro, jenž se chlubí podobným výkonem jako základní varianty MacBooků Air. V případě osazení do těla počítače lze očekávat, že Apple vše ještě dál ladil a první Mac s ARM procesorem bude jistě velmi zajímavý stroj.

Apple zavřel dveře Intelu. Do dvou let budou všechny jeho počítače využívat vlastní ARM procesory

Kromě nového Macu se také dost možná dočkáme i dalších novinek. Mezi horkými kandidáty figurují lokalizační puky AirTags či prémiová over-ear sluchátka AirPods Studio.

Naše redakce bude celou událost pečlivě sledovat a tradičně se tak můžete těšit na podrobné články o všem, co Apple příští úterý představí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Už jsem si myslel, že to do konce roku nevyjde. O výkon obavy nemám, tohle má Apple pokaždé dobře zvládnuté, více jsem zvědavý na to, jak budou pracovat ostatní aplikace a jak přechod na ARM zvládnou vývojáři softwaru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button