Novinky

Apple příští týden představí rovnou tři nové MacBooky. Na které modely se můžeme těšit?

Držte si klobouky, tohle bude slušná jízda!

Po oznámení termínu další keynote je naprosto zřejmé, že Apple ještě letos neřekl své poslední slovo. Je veřejným tajemstvím, že příští úterý se můžeme těšit na premiéru prvního Macu s ARM procesorem nazvaným Apple Silicon. Ten největší otazník však aktuální visí nad tím, o jaký typ Macu vlastně půjde. Ze hry je celá modelová řada iMac a také další generace Macu Pro, který má dorazit nejdříve až příští rok.

Hned několik na sobě nezávislých zdrojů hovoří o tom, že Apple se bude příští týden soustředit výhradně na přenosná zařízení. A to znamená jediné – těšit se můžeme na nové MacBooky. Klíčoví dodavatelé Applu již začali s masovou produkcí několika modelů z řady MacBook Air a MacBook Pro.

Ne jeden, ale rovnou tři nové MacBooky

Konkrétně má jít o 13“ MacBook Air, 13“ MacBook Pro a 16“ MacBook Pro. Všechny novinky budou mít pod kapotou zbrusu nový procesor založený na ARM architektuře. V jistém ohledu půjde o stejnou řadu A-xx čipsetů, jaké pohání například poslední iPady Pro. V případě MacBooků se však Apple bude moci více odvázat.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Těla MacBooků nabízí více prostoru pro chladící systémy a lze je osadit také větším akumulátorem. Z toho důvodu lze očekávat, že Apple Silicon může disponovat klidně o řád vyšším výkonem, než na co jsme zvyklí u iPadu Pro.

Osobně jsem však velice zvědavý na to, jak bude vypadat grafická část čipsetu. Moderní aplikace totiž nezřídka využívají také výpočetní výkon grafických karet, které tak hrají čím dál důležitější roli. Zákulisní šuškanda z uplynulých týdnů naznačuje, že Apple má pro Macy běžící na ARMu připravenou také vlastní grafickou kartu. A jak známe Apple, určitě nepůjde o nic druhořadého.

Zdroj: Unsplash

Zatím to tedy vypadá, že příští týden se můžeme těšit na pořádně nabitou akci, která nám odhalí rovnou tři nové MacBooky. Naše redakce bude samozřejmě vše pečlivě sledovat. Těšit se tak můžete na podrobné články, které shrnou ty nejzásadnější informace a novinky.

Plánujete upgrade na Mac s Apple Silicon procesorem, případně jakým modelem by vám Apple udělal největší radost? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button