Novinky

Mac Pro dostane svého menšího bráchu, pohánět ho bude nový procesor Apple Silicon s ARM arhitekturou

Včera Apple oznámil oficiální datum konání další letošní Apple keynote. Listopadový event by měl být zaměřený hlavně na zařízení Mac, jelikož do světa jablečných přichází zbrusu nové Apple Silicon čipsety, které staví na 5 nm architektuře ARM. S oznámením data konání se také začalo mnohem více spekulovat, čeho se vlastně na Apple keynote dočkáme. Známý magazín Bloomberg přišel s tím, že Apple vyvíjí druhou generaci stolního počítače Mac Pro. Novinky se prý letos už nedočkáme, a přesné datum vydání zatím není jisté, ale k listopadové akci je velmi vázaný. 

Zdroj: Apple.com

Nová generace zařízení Mac Pro by měla mít velmi podobný design jako předešlá generace, ale změna se vyskytne ve velikosti a střevech počítače. Dle zdrojů Bloomberg by nový Mac Pro měl být oproti jeho předchůdci poloviční. Nejzásadnější změnou však budou samotná střeva zařízení, jelikož nová generace bude jednoznačně disponovat čipsetem Apple Silicon. Zatím není jisté, zda nový Mac Pro první generaci nahradí, nebo se nadále budou prodávat obě generace současně. Agentura Bloomberg si je jista, že nový Mac Pro nepřijde v roce 2020, ale spíše na přelomu roku 2021 a 2022. 

Nového Macu Pro se tak pravděpodobně letos už nedočkáme. Apple má však již příští úterý představit zbrusu nové počítače s ARMovými procesory. Údajně má jít o nástupce modelů MacBook Pro a MacBook Air, které mají odstartovat novou éru počítačů s logem nakousnutého jablka ve znaku.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button