Novinky

Apple si drží prvenství. iPhone 11 je nejprodávanějším smartphonem světa

Celosvětová poptávka po spotřební elektronice v posledních měsících rozhodně poklesla. Apple může ale těšit alespoň to, že má ve své nabídce nejžádanější smartphone světa. Alespoň to tedy tvrdí agentura Omdia, která se monitorováním trhu zabývá. Podle dat této společnosti Apple v uplynulém čtvrtletí dodal zákazníkům 19,5 milionů kusů iPhonu 11. Světovou dvojkou je Samsung Galaxy A51, kterého se prodalo 6,8 milionů kusů. iPhone si tak drží velmi pohodlný náskok.

Zdroj: Apple

Třetím světově nejprodávanějším telefonem je Xiaomi Redmi Note 8. Čínská značka prodala 6,6 milionů kusů tohoto smartphonu. Žádná jiná značka už se do top 10 nedostala. Opět se tak ukazuje, že trhu neohroženě vládne Apple, Samsung a Xiaomi. Apple zde dokázal dostat ještě model XR, kterého prodal v uplynulém čtvrtletí 4,7 milionů kusů, iPhone 11 Pro Max se 4,2 miliony kusy a iPhone 11 Pro se 3,8 miliony. Je docela zajímavé, že zákazníci mají větší zájem o dražší model Max.

Další generace AirPods dostanou senzory umožňující měření srdečního tepu a hladiny kyslíku v krvi

Přesný počet prodaných iPhonů zná pouze Apple. Problém je ovšem v tom, že značka už tento údaj už neposkytuje. V Applu už totiž nejspíše tuší, že zlatá doba chytrých telefonů pomalu odeznívá. Je totiž stále složitější přicházet s dalšími inovacemi, které by uživatele starších modelů přinutily k upgradu na nejnovější model. Životní cyklus smartphonů se tím pádem prodlužuje.

Zdroj
MacRumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button