Novinky

Další generace AirPods dostanou senzory umožňující měření srdečního tepu a hladiny kyslíku v krvi

Z aktuálních predikcí to vypadá, že AirPods zůstanou v letošním bez nástupce. O to větší překvapení nás čeká v příštím roce. Podle webu DigiTimes hodlá Apple budoucí generaci bezdrátových sluchátek obohatit o řadu zajímavých senzorů. Zpráva zmiňuje snímače okolního osvětlení, které se mají stát výbavou nových AirPods a AirPods Pro.

Dodavatelem těchto komponent se údajně stane společnost ASE Technology se sídlem na Tchaj-wanu. Firma již uzavřela několik smluv na dodávky technologie mmWare pro iPhony a iPady s 5G konektivitou. Další spolupráce se má týkat výše zmíněných AirPods, které po vzoru Apple Watch dostanou do vínku funkce pro monitorová zdravotních funkcí.

Na toto téma se objevila také další zpráva, která odhaluje základní kontury toho, co další AirPods nabídnou. Údajně máme počítat s implementací senzorů, díky nimž sluchátka budou umět měřit tepovou frekvenci a saturaci krve kyslíkem. Přidáním těchto snímačů by AirPods mohly hrát klíčovou roli při jejich dalším vzestupu. Jde totiž o to, že řada uživatelů nosí bezdrátová sluchátka při sportu, během čehož se podobné funkce rozhodně neztratí. Je také velmi pravděpodobné, že půjde o podobné senzory, které mají dostat i chystané Apple Watch Series 6.

Kromě zdravotních funkcí se také očekává, že další generace AirPods a AirPods Pro nabídnou nový zvukový čip, který zlepší celkovou kvalitu zvukového projevu. Pokud jde o termín oficiálního představení, reálně se alespoň prozatím jeví první čtvrtletí příštího roku.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close