Novinky

Apple se potýká s vážnými problémy při vývoji iPhonu 8

Kolem chystaného iPhonu 8 se objevuje čím dál více zvěstí, které nám dávají nahlédnout do zákulisí vývoje. Nejaktivnějším zdrojem informací jsou zprávy určené investorům, které pravidelně publikuje Ming-Chi Kuo z KGI Securities. V technologickém odvětví jde o uznávanou osobu, která proslula úzkými vazbami na dodavatelské řetězce Applu. Podle Kua se letos skutečně dočkáme přelomového zařízení, nicméně existuje vysoká pravděpodobnost, že půjde o krajně nedostatkové zboží. Predikce dokonce hovoří o prvních expedicích na přelomu listopadu a prosince.

iphone-8-benjamin-geskin-800x666Takto bude s nejvyšší pravděpodobností vypadat iPhone 8 – render vznikl na základě doposud uniklých informací

Nedostatečné uspokojení poptávky bude vycházet hned z několika aspektů. Přechod na displeje typu OLED sice přinese výrazný posun v zobrazovacích schopnostech, nicméně výrobní linky všech dodavatelů se stále potýkají s nepříliš uspokojivou výtěžností. Hlavním strůjcem avizovaného zpoždění se ovšem stane biometrická čtečka otisků Touch ID, kterou Apple hodlá implementovat do displeje iPhonu. Přestože jde o téměř hotovou technologii, její integraci ztěžuje 3D Touch vrstva a extrémní požadavky na masovou výrobu. Ve hře tak stále existuje šance, že vývojáři umístí čtečku otisků k nelibosti uživatelů na zadní stranu, nebo ji zcela vypustí ve prospěch jiných biometrických systémů.

Podívejte se na první živé fotografie prototypu iPhone 8

Připravovaný iPhone 8 má přijít s řadou revolučních technologií v čele s přepracovanou čelní kamerkou umožňující stereoskopické snímání. Zatím není zcela jasné, jak této schopnosti bude využito v praxi, ale lze předpokládat, že půjde o první krok k hrátkám s rozšířenou realitou. Co se týče designu, Apple hodlá opět vsadit na kovový rámeček a skleněná záda, pod nimiž se ukryje modul pro bezdrátové nabíjení.

iphone-8-concept-hajek

Ačkoli Ming-Chi Kuo patří mezi důvěryhodné zdroje, je třeba mít stále na paměti fakt, že jde o neoficiální informace. Do očekávané premiéry v druhé polovině září zbývá ještě několik měsíců, což je dostatečně dlouhá doba na provedení změn.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close