Novinky

Apple při vývoji iPhonu 13 testoval nové Touch ID. Nakonec se rozhodl pro jinou taktiku

Premiéra nového iPhonu 13 už je doslova za dveřmi. Velmi brzy se tedy dozvíme, jaké novinky Apple nakonec do svého nejdůležitějšího produktu zasadil. Nejspíše to nebude senzor otisku prstů Touch ID. Na technologii, která je u androidové konkurence už roky poměrně běžná, si u kalifornské společnosti budeme muset ještě pár let počkat. To však neznamená, že to s čtečkou otisků prstů přímo v displeji v Cupertinu nezkoušeli. Analytik agentury Bloomberg Mark Gurman totiž přinesl zprávu o tom, že Apple Touch ID pro iPhone 13 testoval.

Zdroj: EverythingApplePro

Nakonec ale znovuoživení bezpečnostního prvku odsunul. Společnost se totiž zaměřila na nový cíl. Podle Gurmana nyní Apple usiluje o vývoj Face ID integrovaného přímo do obrazovky. Podle Bloombergu tak Apple pro příští roky pracuje s dvojicí scénářů. Oba přitom počítají s tím, že dražší modely, tedy ekvivalenty současného iPhonu 12 Pro a již brzy představeného iPhonu 13 Pro, dostanou Face ID zabudované přímo do displeje. Díky tomu iPhone ztratí dnes už ikonický notch.

Unikátní manuál k počítači Apple II s autogramem Steva Jobse se prodal za 17 milionů dolarů

U levnějších modelů se ale scénáře liší. Firma buďto nechá žít Face ID v současné podobě a bude s ním počítat pro cenově dostupnější modely, nebo tyto smartphony osadí Touch ID opět přímo v displeji. Tyto novinky se však projeví až následujících letech. Za pár týdnu už však svět čeká premiéra rodiny iPhonů 13. generace. Mezi očekávané novinky patří vylepšený displej s obnovovací frekvencí 120Hz, úložiště s kapacitou až 1 TB, či vylepšené kamery. Samozřejmostí je pak nástup nové generace čipů s označením A15.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button