Novinky

Apple opět není první. Společnost Vivo se pochlubila telefonem se čtečkou otisků v displeji

Jak se zdá, čtečka otisků prstů umístěná pod displejem, je v mobilním světě poslední měsíce tématem číslo jedna. Čekání na tento technologický pokrok včera zarazila čínská společnost Vivo. Na právě probíhajícím Mobile World Congressu v Šanghaji totiž představila vlastní řešení, které využívá technologii od Qualcommu. Aktuálně vše funguje na pricnipu ultrazvukového snímání, to je schopno projít přes skelněný i kovový materiál. V budoucnu se dokonce plánuje využití pro měření dalších biometrický údajů, jako je srdeční tep nebo okysličení krve. Identifikace uživatele by se rázem dostala na zcela novou úroveň.

Představená čtečka prozatím funguje v prototypech telefonů Vivo Xplay 6. Ukázkové modely disponují technologií rozpoznávaní otisků pouze v určité části obrazovky. Prý ale není problém umístit více těchto senzorů vedle sebe a pokrýt tak celou plochu zobrazovací jednotky. V tom případě by bylo jedno, na kterou část displeje prst pro autentifikaci přiložíte, výrobní náklady jednoho telefonu by se však razantně zvýšily.

Ve své tiskové zprávě Qualcomm uvádí, že technologie čtečky otisků prstů pod displejem bude výrobcům uvolněna již v průběhu dalšího měsíce a prvního komerčního zařízení se dočkáme na začátku roku 2018. Apple tak opět nebude první, kdo inovovanou čtečku představí. Stále ale může být aktuálně jediným, který jí zabuduje do masově vyráběného smartphonu a úspěšně uvede do praxe, mezi běžné uživatele. Doufejme tedy, že se náš oblíbený výrobce vytáhne se svým vlastním řešením už na letošní zářijové konferenci, při které mají být představeny nové iPhony.

Zdlouhavé rozhodování v Applu: kam a jak umístit snímač otisků prstů v iPhonu 8?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Senzace chtivej titulek. Pane redaktore, vy si myslíte, že je ještě Apple nemá na svých prototypech? Jestli s iP8 vylezou na podzim, tak nevím s čím máte problém. Netuším proč si pisálkové pořád hrajou na to kdo bude první a kdo druhý. Stejně to ty číňani kopčej od všech co si kdo u nich dá vyrobit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button