Novinky

Zdlouhavé rozhodování v Applu: kam a jak umístit snímač otisků prstů v iPhonu 8?

Do tradiční zářijové konference, na které by měl být představen i iPhone 8, zbývají už jen tři měsíce. Inženýři z Cupertina se však stále ještě nerozhodli, jakou technologii pro snímač otisků prstů ve své nadcházející vlajkové lodi zvolí. Podle manažera společnosti Cowen and Company, Timothy Arcuriho, se totiž nechtějí smířit s umístěním čtečky na zádech telefonu jako to udělal Samsung a ostatní výrobci.

Redakce AppleInsider tvrdí, že ve hře je několik možností, jak dostat snímač na přední stranu iPhonu. Zeslabením krycího skla v oblasti určené pro Touch ID, vyvrtání miniaturního otvoru, přes který by prošlo optické či ultrazvukové vlnění, anebo tvorba tenké vrstvy, která bude integrována do displeje pomocí kapacitní a infračervené technologie. Konečné rozhodnutí má padnout do konce června. I tak se ale očekává zpoždění výroby nového iPhonu v řádu jednoho až dvou měsíců, což běžného zákazníka příliš nepotěší. Na druhou stranu, pokud se Applu opravdu podaří implementovat snímač otisků prstů do bezrámečkové přední strany telefonu, rádi mu to odpustíme.

Informace okolo iPhonu 8 jsou čím dál více jednotnější a s relativně velkou pravděpodobností tak můžeme očekávat bezrámečkový 5,8palcový displej, vertikálně uložený fotoaparát, bezdrátové nabíjení nebo 3D rozpoznávání obličeje.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button