Novinky

iPhone 8 dostane revoluční 3D kameru a extrémně výkonný procesor A11

Redakce deníku Korea Economic Daily publikovala zprávu, která vložila další dílek do skládanky odhalující hardwarovou výbavu chystaného iPhonu 8. Podle zdroje s napojením na dodavatelské řetězce kalifornské společnosti se další smartphone s logem Applu pochlubí revolučním snímačem schopným rozpoznat obličej uživatele. Zpráva dále dodává, že o dodávky komponent se postará divize LG Innotek, která patří mezi výhradní dodavatele fotoaparátů pro iPhone 7 Plus (recenze).

IMG_9103

Věrohodnosti této spekulace nahrává dubnové oznámení, v němž zastoupení LG uvedlo, že hodlá investovat 238 milionů dolarů do modernizaci výrobních linek, které mají na starosti produkci součástek určených pro jablečné produkty. Podle zákulisních zdrojů se bude konkrétně jednat o inovativní kamerový modul. Ten má být schopen rozpoznat obličej, duhovku a pořizovat stereoskopický obsah. Pro zpracování obrazových dat má posloužit software vyvinutý společností PrimeSense, kterou Apple koupil v roce 2013.

Část odborné veřejnosti přitom dodává, že 3D kamerový systém bude zřejmě umět rozeznávat bezdotyková gesta, která se stanou nativní součástí nové verze iOS.

iphone-8-concept-hajek

Na téma iPhone 8 se záhy objevil další únik, podle kterého již začala sériová výroba čipsetu A11. Srdce nového iPhonu bude vyrobeno 10nm technologií. Pokročilejší výrobní proces přinese nižší energetické nároky při současném nárůstu výpočetního výkonu. S ohledem na skutečnost, že návrhy procesorů si Apple zpracovává sám, lze očekávat výrazný posun ve všech oblastech spojených s procesorovou částí.

Co se týče ostatní výbavy, ta má zahrnovat 3 GB operační paměti, bezdrátové nabíjení, OLED displej a bezrámečkový design zahrnující skleněnou zadní stranu. Velký otazník stále visí nad čtečkou otisků, u níž stále není jasné, zda ji Apple zakomponuje do displeje, nebo se uchýlí k jejímu přestěhování na zadní stranu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button