Novinky

Dodavatel Applu potvrdil, že iPhone 8 dostane bezdrátové nabíjení

Z nabíjení spotřební elektroniky a především chytrých telefonů se stala každodenní rutina. Nepříliš uspokojivý vývoj v oblasti skladování energie z nás dělá otroky elektrických zásuvek, bez nichž se jen těžko dokážeme v civilizovaném světě obejít. Jistá forma satisfakce se nachází v bezdrátovém nabíjení, na které lze narazit u stále většího počtu zařízení s výjimkou produktů nesoucích značku nakousnutého jablka. To se však v druhé polovině letošního roku pravděpodobně změní.

Indický výrobce Wistron, který patří na seznam dodavatelů Applu prozradil několik nových informací týkajících se připravovaného iPhonu 8. Generální ředitel společnosti Robert Hwang oznámil na setkání s novináři, že nová generace iPhonu nabídne funkce, jako je voděodolná konstrukce a bezdrátové nabíjení. Hwang také mluvil o zvýšené složitosti výroby v porovnání s předchozími modely.

S přihlédnutím k dalším únikům v čele s prohlášením dobře informovaného analytika Ming-Chi Kuo existuje vysoká pravděpodobnost, že iPhone 8 skutečně dorazí s podporou bezdrátového nabíjení. Velkou neznámou však stále zůstává technologie. V zákulisí se již několik měsíců šušká o vývoji vlastního řešení, které nebude kompatibilní se standardem Qi. Podle dříve uniklých nákresů nového iPhonu lze předpokládat, že půjde o upravenou technologii indukčního přenosu energie. Této hypotéze nahrávají také nedávné fotografie zadního krytu (článek zde), který má být podle všeho vyroben z tvrzeného skla umožňujícího funkci bezdrátového nabíjení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button