Novinky

Apple očeše balení iPhonu 12 až na samou dřeň. Kromě nabíječky z něj zmizí také sluchátka EarPods

S blížíce se premiérou nového iPhonu 12 vyplouvají na povrch stále nové informace. Pokud jde o hardwarovou výbavu, tak známe prakticky vše podstatné. To samé platí o designu, který se konečně posune dál a bude kopírovat kontury iPadu Pro s plochými hranami. Jedna z největších změn se tradičně odehraje na poli hlavního fotoaparátu, který má dle dosavadních indicií nabídnout nebývale vysokou kvalitu. Tu Apple hodlá dále podpořit integrací LiDAR senzoru pro skenování prostoru před kamerou.

Zdroj: Apple

Změny se ovšem dotknout také samotného balení. Poslední verze iOS 14.2 obsahuje upravenou formulaci o snížení expozice vysokofrekvenční energie, která již nezahrnuje zmínku od dodávaných sluchátkách EarPods. Ačkoli se jedná pouze o domněnku, která staví na částech kódu, v jistém smyslu potvrzuje již dříve uniklé informace.

Apple chce povzbudit zájem o AirPods

První zmínky o odstranění sluchátek EarPods z balení iPhonu 12 se objevily již v květnu letošního roku. Jako první s touto zprávou přišel analytik Ming-Chi Kuo. Podle jeho tvrzení chce Apple tímto krokem nejen ušetřit, ale především povzbudit zájem o bezdrátová sluchátka AirPods.

Přestože drátové EarPods nikdy nepatřily mezi příliš kvalitní sluchátka, řada uživatelů jejich přítomnost v balení iPhonu kvitovala s povděkem. Ostatně o tom se lze přesvědčit pouhým pohledem na běžné uživatele, kdy valná část nemá s kvalitou EarPods žádný problém.

Stále aktuální modely iPhone 11 a iPhone 11 Pro se dodávají s drátovými sluchátky EarPods, které se k iPhonu připojují prostřednictvím Lightning kabelu. A jak to zatím vypadá, iPhone 11 (Pro) bude zřejmě také posledním modelem, v jehož krabičce naleznete přibalená sluchátka.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Další spekulace dokonce hovoří o tom, že Apple očeše balení iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro také o síťový adaptér. Tento scénář se opět jeví jako velmi reálný, jelikož u nedávno představených Apple Watch Series 6 (recenze) již síťový adaptér taktéž chybí.

Jaký je váš názor na novou politiku Applu, která velí prodávat zařízení bez nabíječky a sluchátek? Má pro vás toto příslušenství přidanou hodnotu, nebo je vám to jedno? Dejte nám vědět v komentářích. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button