Novinky

Apple pravděpodobně nebude iPhonu 12 přibalovat sluchátka EarPods. Chce tím podpořit prodeje AirPods

Apple je již delší dobu pověstný tím, že zadarmo svým zákazníkům opravdu nic nedává. Na první pohled obyčejné doplňky se často nebojí ověnčit tak sebevědomou cenovkou, že i benevolentnější část komunity začíná pochybovat. Příkladem za všechny můžou být například kolečka k Macu Pro, za které si Apple nebojí říct přes dvacet tisíc.

Podle nejnovějších indicií to ovšem vypadá, že Apple chce ve své politice i nadále pokračovat a povýšit jí na další úroveň. Dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo přišel s tvrzením, že Apple letos oseká balení iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. Konkrétně mají z krabičky zmizet sluchátka EarPods, která byly standardní součástí balení od vydání prvního iPhonu v roce 2007.

Zdroj: Unsplash

Důvod je poměrně prostý – Apple tím chce podpořit prodeje bezdrátových sluchátek AirPods. Většina uživatelů si totiž často vystačí se sluchátky, která najdou v balení se zakoupeným smartphonem. Tento fakt chce Apple narušit a přimět své zákazníky k tomu, aby minimálně začali uvažovat nad bezdrátovými sluchátky.

Současné predikce zatím nasvědčují tomu, že další generace AirPods se neobjeví dříve jak za rok. Lze tedy předpokládat, že Apple své AirPods 2 zlevní, případně je nabídne za zvýhodněnou cenu všem, co si pořídí chystaný iPhone 12 či iPhone 12 Pro.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Pokud se výše zmíněná spekulace opravdu naplní, bude zajímavé sledovat, jak se s tím popasuje široká veřejnost. Půjde totiž o velmi riskantní krok, který může zásadním způsobem ovlivnit vnímání kalifornské značky. Na druhou stranu Apple nepatří mezi výrobce, kteří by zbytečně riskovali a všechny výraznější změny má promyšlené do posledního detailu.

Jak se díváte na představu, že Apple přestane k iPhonům přibalovat sluchátka EarPods? Podělte se s námi o váš názor v diskuzi.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button