Novinky

iPhone 12 Pro pózuje na prvním videu. Odhalená záda prozrazují nový design a přítomnost laserového snímače

Všechny nové modely iPhone 12 mají dostat inovovaný design s plochými hranami, které mají nové iPady Pro a některé starší iPhony. O vzhledu připravovaného iPhonu 12 jsme toho slyšeli v posledních měsících opravdu hodně, nicméně až doposud chyběly jakékoli vizuální podklady. To nakonec změnil YouTuber Filip Koroy, který na Twitteru zveřejnil video zachycující zadní kryt modelu iPhone 12 Pro s 6,1“ displejem.

Video sice neprozrazuje mnoho nových detailů, jelikož jde o samotný kryt, k němuž nejsou připojeny žádné další součástky. Přesto nám dává poměrně ucelenou představu o tom, jak bude nový iPhone 12 Pro vypadat. Stejně jako u loňské generace i letos se dočkáme ocelového rámečku, které bude svírat záda z matně zabarveného skla.

Modul hlavního fotoaparátu vypadá na první pohled stejně jako u iPhonu 11 Pro, ovšem jeden rozdíl tu přeci jen máme. Jde o malý otvor navíc, který bude s nejvyšší pravděpodobností okupovat LiDAR. Hlavním úkolem laserového snímače bude skenování prostoru před fotoaparátem, který tak bude umět lépe pracovat s prvky rozšířené reality a samozřejmě pomůže také k lepším fotografiím. LiDAR se stane výsadou modelů iPhone 12 Pro & iPhone 12 Pro Max.

Zdroj: macrumors.com

Letos se očekává, že Apple představí celkem čtyři nové iPhony. Nad termínem premiéry však stále visí otázník. Na úterý 15. září má Apple již připravenou speciální keynote, ovšem dle dosavadních informací má posloužit pro debut jiných zařízení v čele s Apple Watch Series 6 a další generace iPadu. Na nové iPhony 12 si tak budeme muset ještě nějaký ten týden počkat. V zákulisí se hovoří o první polovině října, v podobnou dobu se všechny nové iPhony 12 objeví také na pultech prodejců.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button