Novinky

Apple ještě neřekl poslední slovo. Ještě tento měsíc vychrlí další nálož nových produktů

Jestli jste si mysleli, že Apple v září vyložil všechny karty na stůl, jste na omylu. V horizontu následujících týdnů je totiž očekávána konference, s níž se objeví další nálož hardwarových novinek. Největší emoce vzbuzuje predikovaný debut 16“ Macbooku Pro, který má nabídnout zbrusu nový design. Proporčně bude stejný, jako 15“ MacBook Pro, ovšem díky tenčím rámečkům se pochlubí o palec větším displejem s rozlišením 3 072 x 1 920 pixelů.

Podle dřívějších spekulací má zároveň jít o první laptop, u něhož Apple upustí od problémové klávesnice s motýlkovými mechanismem. Dostatek výpočetního výkonu zajistí procesory Intel Core 9. generace z rodiny Coffee Lake-H. Chystaný 16“ MacBook Pro má primárně cílit na náročné uživatele, kteří požadují výkonný stroj, který si mohou brát všude s sebou. S tím bude pochopitelně korespondovat také cena, která má startovat na částce 3 000 dolarů.

Apple na letošní vývojářské konferenci WWDC představil nový Mac Pro a XDR Pro Display. Obě zařízení se však stále nedostaly do prodeje a je tedy možné, že Apple další konferenci využije k ohlášení konkrétních termínů.

Další generace se dočká také iPad Pro, u něhož se očekává vylepšení v podobě trojitého fotoaparátu. Podle zákulisní šuškandy půjde o stejný fotomodul, jako používá iPhone 11 Pro. I když iPad Pro nepatří zrovna mezi zařízení, s nímž by uživatelé často fotili, trojitý fotoaparát zde poslouží především jako klíčový prvek pro hrátky s rozšířenou realitou. S jistotou lze počítat s novým čipsetem Apple A13X Bionic, který posune možnosti tabletu opět na další úroveň.

Říjnová konference se nebude točit pouze kolem počítačů a tabletů. Na své si přijdou také milovníci příslušenství. Apple totiž uvede vlastní formu fyzického trackeru. O tomto zařízení toho příliš nevíme, nicméně základní principy fungování jsou téměř jisté. Apple Tagy půjde nalepit či jinak připevnit na další předměty, jejichž polohu bude uživatel moci sledovat prostřednictvím aplikace Najít (Find My) v iOS 13. Uživatel bude moci také dostávat nejrůznější upozornění v momentech, kdy se tag od iPhonu příliš vzdálí či změní svou polohu. Ačkoli další podrobnosti prozatím chybí, již nyní je jisté, že možností, jak Apple Tag využít, bude celá řada.

Tím to ovšem stále nekončí. Redakce webu Bloomberg již dříve přišla s tvrzením, že Apple na podzim ukáže nová sluchátka s hlavovým mostem. Údajně má jít o sluchátka, která se postaví nejvyšším modelům od AKG, Bose a dalších prémiových výrobců.

Říjnová akce tedy bude napěchovaná dalšími novinkami, které dále doplní aktualizace operačních systémů macOS Catalina a další verze iOS 13. Co se týče termínu, nejpravděpodobněji se jeví datum 30. října, který Apple využil i v loňském roce.

Na jakou novinku ze stáje Applu se těšíte nejvíc? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem. 

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close