Novinky

Apple spouští výrobu 16“ MacBooku. Větší displej se schová do těla 15“ varianty

Pokud sledujete dění okolo Applu pravidelně, jistě vám neunikly zprávy o chystaném 16“ MacBooku. Novinka se má objevit na pultech prodejců v posledním čtvrtletí letošní roku, což nově potvrzuje zpráva, kterou vydal web Digitimes. Podle publikovaných informací již Apple požádal společnost Quanta o zahájení výroby MacBooku Pro. Na tom by nebylo až tak nic zajímavého, o čem bychom museli psát. Podstatnější je ovšem jiná věc.

Chystaný 16“ MacBook Pro má mít stejné proporce jako současný MacBook Pro s 15“ displejem. To znamená, že 16“ varianta bude mít tenčí rámečky, respektive nabídne větší displej ve stejně velikém těle. Zároveň se očekává, že rozlišení obrazovky bude 3072 x 1920 pixelů, což potvrdily již dřívější úniky.

Oficiální debut je predikován v průběhu září letošního roku. Evidentně se tak stane pravidelné keynote, kterou Apple tradičně věnuje novým iPhonům. Po boku iPhone 11 se tak pravděpodobně dočkáme také 16“ MacBooku Pro, Apple Watch Series 5 a nových iPadů.

Kromě většího displeje se 16“ MacBook Pro údajně pochlubí novou klávesnicí s nůžkovým mechanismem. Stejný typ spínačů nabízí například externí bezdrátová klávesnice Magic Keyboard. Ta má sice o něco vyšší zdvih, ovšem je daleko spolehlivější a netrpí na problémy, jako klávesnice s motýlkovým mechanismem.

Letošní rok bude na počet nově představených produktů z dílny Applu opravdu bohatý. Zároveň se ještě chystá spuštění několika služeb v čele s Apple TV+, Apple Arcade a kreditní karty Apple Card. Dejte nám do komentářů vědět, na jakou novinku se těšíte nejvíc.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close