Recenze

Recenze Apple Magic Keyboard: jednoduše dobrá klávesnice

Ať už jste bloger, redaktor, spisovatel či jakýkoli jiný druh pisálka, pohodlná klávesnice je pro vás stejně důležitá, jako kladivo pro kováře. Osobně jsem dlouhé roky používal první generaci bezdrátové klávesnice Apple Magic Keyboard, kterou jsem však s přechodem na nový MacBook Pro odložil do šuplíku. Může to znít zvláštně, ale překvapivě rychle jsem si zvykl na nižší zdvih kláves, který mi absolutně vyhovuje. To mě nakonec po pár letech přivedlo k tomu, abych si pořídil aktuální bezdrátovou klávesnici Apple Magic Keyboard.

Design a zpracování: stará známá

Na začátek je nutné uvést, že Apple v současné době nabízí dva druhy bezdrátových klávesnic. Jednu klasickou a druhou doplněnou o numerickou část. Pokud tedy často pracujete s čísly, jde o naprosto jednoznačnou volbu. Osobně se v tabulkových editorech pohybuji pouze výjimečně a proto jsem sáhl po klasice, která na stole nezabere tolik místa. Z hlediska konstrukce jde o starou známou Magic Keyboard. Šasi tvoří precizně opracovaný hliník, do něhož jsou zasazeny sněhobílé klávesy.

Za největší přínos vůči předchozí generaci považuji integrovaný akumulátor. U původní Magic Keyboard se mi několikrát stalo, že jí došly baterky v ten nejméně vhodný moment. To zde naštěstí již nehrozí. Klávesnice se nabíjí prostřednictvím Lightning kabelu, který (světe div se) najdete v prodejním balení. Klávesnici používám teprve pár týdnů a na nějaké hlubší závěry ohledně výdrže je opravdu brzy. Apple na svých stránkách udává až měsíc na jedno nabití, čemuž odpovídají i dlouhodobé zkušenosti ostatních uživatelů.

Vaše prsty budou jako v peřince

Pokud máte MacBook (recenze), MacBook Pro (recenze) či MacBook Air a stále nemůžete přijít na chuť nízkému zdvihu kláves, s Magic Keyboard si budete chrochtat blahem. V porovnání s předchozí verzí Magic Keyboard jsem si okamžitě všiml větší stability kláves a nižšího sklonu, který mi pocitově přijde pohodlnější. Zdvih jednotlivých tlačítek je velmi krátký, ovšem ne tolik jako na klávesnicích MacBooků. Obecně je psaní na aktuální Magic Keyboard velmi příjemné a ani po delší době se nedostavuje pocit únavy či bolest prstů.

Při psaní všemi deseti jsem zvyklý do klávesnice možná až nepřirozeně tlouct. Na MacBooku a MacBooku Pro se mi proto občas stává, že při psaní delších textů mě začnou bolet bříška prstů. V případě Magic Keyboard sem nic takového nezaznamenal.

Na stole drží jako přibitá

Přestože je klávesnice poměrně lehká (231 gramů), na stole drží jako přibitá. O stabilitu se starají čtyři gumové nožičky, které svou práci odvádí více než dobře. Stejně jako u všech ostatních Apple produktů i zde se můžete spolehnout na příkladnou kompatibilitu. To v praxi znamená, že klávesnici stačí vytáhnout z krabice, zapnout a v nastavení macOS potvrdit připojení. Vše v tomto směru funguje doslova na jedničku. Magic Keyboard však nemusíte používat pouze v kombinaci s Macem, ale lze ji spárovat například s iPhonem či iPadem.

Pozůstatky z dob minulých

Opravdu jsem se snažil, ale absolutně nechápu, co dělá na Magic Keyboard tlačítko pro vysunutí DVD disku z mechaniky. Stejnou klávesu měla i má předchozí klávesnice, nicméně tu jsem kupoval v době, kdy byl v kurzu ještě starý MacBook Pro s DVD. Aktuální Magic Keyboard tu je s námi sice již nějaký ten pátek, ale už v době svého uvedení Apple nenabízel žádný počítač s DVD mechanikou. Jde v podstatě o mrtvé tlačítko, které nemá žádnou funkci. Daleko radši bych zde viděl například uspávací tlačítko či jinou funkční klávesu. Škoda.

Apple nabízí Magic Keyboard ve dvou variantách – s numerickým blokem či bez něj. Pokud denně nevyplňujete excelovské tabulky nebo nejste účetní, můžete ušetřit tisícovku. Je pouze škoda, že Apple mazaně nabízí černou variantu pouze u Magic Keyboard s číselnou částí.

V obou případech však dostanete velmi kvalitní kus příslušenství, který je radost používat. Díky tomu, že denně pracuji na několika různých počítačích zároveň, vždy ocením, když moje prsty spočinou na klávesnici od Applu. Dlouhá výdrž, perfektní zpracování a pohodlné psaní jsou pro mě klíčová kritéria a Magic Keyboard je všechny splňuje na výbornou.

8.4

Zpracování

9.0/10

Design

8.5/10

Uživatelský zážitek

8.5/10

Cena

7.5/10

Plusy

  • kvalitní dílenské zpracování
  • dlouhá výdrž
  • kompatibilita s ostatním Apple produkty
  • klávesnice je velmi pohodlná

Mínusy

  • zbytečné tlačítko pro vysouvání DVD
  • podsvícení by jí slušelo
  • dostupná pouze v bíle barvě
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

5 Komentáře

  1. Mě by udělalo radost, kdyby Apple začal prodávat Magic Keyboard s podsvícenou klávesnicí. Za dotykový TouchBar bych se taky nezlobil. 🙂

  2. Nevím proč by měla být klávesa pro vysunutí klávesnice bez funkce, vždyť na ipadu způsobí její stisk vyjetí či schování klávesnice na obrazovce ipadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close