Novinky

Apple je poslední nadějí pro virtuální realitu. A řekněme si na rovinu, nebude to mít lehké

Virtuální realita je pojem, který technologickým světem koluje už pěknou řádku let, nicméně žádnému z výrobců se nepodařilo najít cestu k tomu, aby se z toho stala masová záležitost. Na trhu existuje řada modelů od nejrůznějších značek, ovšem ani v jednom případě se nejedná o produkt, který bychom mohli označit na bestseller. Poslední naději tak představuje Apple, který má na červnové konferenci WWDC 2023 představit svou první náhlavní AR/VR soupravu.

Pro Apple bude nesmírně důležité, aby přesvědčil zejména své investory o tom, že jeho headset se stane další velkou věcí, která naváže na úspěch ostatních produktů v čele s iPhone, iPad či Apple Watch. V zásadě půjde o důležitý moment pro celý segment spojený s virtuální a rozšířenou realitou, který v posledních letech takříkajíc šlape vodu. Společnosti jako Meta a Sony mají již několikátou generaci svých VR souprav, ovšem pořád se jedná o okrajové produkty, které si pořizují zejména technologičtí nadšenci.

S blížícím se představením Apple AR/VR headsetu však roste skepse, zda můžeme opravdu očekávat produkt, který si lidé poběží okamžitě koupit. Když k tomu ještě připočteme fakt, že světové ekonomiky neprožívají zrovna růžové období, tak Apple bude muset přijít opravdu s přelomovou záležitostí, která přesvědčí spotřebitele o tom, že se bez této novinky neobejdou.

zdroj: appleinsider

Apple to nebude mít s virtuální realitou lehké

Apple má skvělou marketingovou strategii a dlouhodobě se mu daří v prodávat všechno, co uvede na trh. Na druhou stranu nikdo není neomylný a růst do nekonečna také nejde. Tím narážím na můj nedávný článek o tvrzení několika bývalých zaměstnanců Applu, kteří prozradili, že chystaný AR/VR headset má být tím nejméně odladěným produktem v novodobé historii Applu.

Je ale férové dodat, že Apple vždy balancoval na hraně a již několikrát uvedl produkt, který byl předem odsouzen k neúspěchu, aby se posléze stal standardem a získal si neutuchající oblibu u odborné i široké veřejnosti. Stačí vzpomenout na první AirPods, iPad nebo Apple Watch. Ve všech případech šlo o produkty budící kontroverze, a jak to nakonec dopadlo, víme všichni moc dobře.

O AR/VR headsetu od Applu toho víme zatím jen velmi málo. Dosavadní predikce avizují, že náhlavní souprava dostane dva 4K micro-OLED displeje. Další výbava má zahrnovat velké množství kamer pro snímání okolí, pohybových gest a výrazů v obličeji. První verze softwaru se mají zaměřovat primárně na komunikaci a konzumaci obsahu. Velkou devizou má být také ergonomie, respektive nošení na hlavě bude údajně pohodlné díky externímu napájení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button