Novinky

Tim Cook prosadil brzké uvedení brýlí pro virtuální realitu. Vývojový tým Applu je ale zásadně proti

Generální ředitel společnosti Apple, Tim Cook, se postavil na stranu provozního ředitele Jeffa Williamse a prosadil uvedení první generace náhlavní soupravy pro virtuální realitu v průběhu letošního roku. A to navzdory přání vývojového týmu, který má opačný názor. S tímto tvrzením přišla redakce Financial Times s odvoláním na zdroj s úzkým napojením na pozadí společnosti Apple.

Zpráva dále uvádí, že načasování pro uvedení brýlí pro VR/AR bylo uvnitř firmy příčinou značných problémů. Zejména tým průmyslového designu několikrát upozornil nejužší vedení, že zařízení ještě není připraveno k uvedení do prodeje, respektive vývoj by potřeboval v ideálním případě ještě několik let. Do hry také vstupuje další scénář, který počítá s představením „osekané“ varianty, která se bude primárně soustředit na virtuální realitu. Ta by měla uživatelům nabídnout například možnost sledovat 3D videa, používat interaktivní aplikace nejrůznějších charakteru či provádět FaceTime hovory s virtuálními avatary.

Tim Cook vnímá realityOS jako svůj odkaz

Při jednáních o dalším postupu se měl do celé věci vložit samotný Tim Cook, který se nakonec postavil na stranu provoznímu týmu a přehlasoval námitky designérů. Údajně mělo dojít k prosazení produktu, který nebude využívat plný potenciál technologie a dovolí tak rychlejší uvedení na pulty prodejců.

Zdroj: Unsplash (autor: My name is Yanick)

Chystané brýle jsou ve vývoji sedmým rokem, což je zhruba dvakrát tak delší doba, než kterou Apple věnoval přípravám první generace iPhonu. Samotný produkt má pro Tima Cooka obrovský význam. Má jít totiž o jeho odkaz, jelikož jde o zbrusu novou výpočetního platformu, která vznikla výhradně pod jeho vedením. Pokud jde o samotné zařízení, o jeho podobě a plánované výbavě jsme toho napsali již hodně. Například již víme, že poběží na operačním systému realityOS a použitý čipset nabídne výkon srovnatelný s procesorem M1 Pro. Parametrům bude odpovídat pochopitelně i cena, která má startovat na částce kolem 3 000 dolarů. Apple i přes vysokou cenu očekává, že v prvním roce prodá milion kusů.

Toto jsou první snímky součástek Apple brýlí pro smíšenou realitu

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button