Novinky

Toto jsou první snímky součástek Apple brýlí pro smíšenou realitu

Zřejmě již nikdo nepochybuje o tom, že další velká věc v podání Applu budou brýle pro smíšenou realitu. Ze zákulisí k nám nepřestávají proudit nejrůznější zvěsti, které v menší či větší míře odhalují, co můžeme od chystané novinky čekat. Vůbec poprvé se však můžeme podívat na část hardwaru. Na internetu se totiž objevily fotografie, které údajně zachycují komponenty, jenž budou součástí náhlavní soupravy. 

Fotografie publikoval uživatel vystupující na sociální síti Twitter pod přezdívkou Mr. White. Tento chráněný účet se v minulosti již několikrát ukázal jako spolehlivý zdroj informací o komponentách, které se posléze objevují ve finálních Apple produktech. V tomto případě nám obrázky odhalují pohled na kabely, které budou sloužit k připojení displejů a dalších součástek k základní desce. Díky specifickému tvarování se nejspíše jedná o komponentu, která bude v přední části brýlí.

Jakékoli další podrobnosti už Mr. White neprozradil. V tuto chvílí se očekává, že Apple představí svůj první AR/VR headset v rámci vývojářské konference WWDC 2023, která se bude konat v polovině letošního roku. Se zahájením prodeje se však počítá až ve třetím či dokonce čtvrtém čtvrtletí, jelikož podle řady dalších zpráv ještě nedošlo k ukončení vývoje.

foto: Twitter | Mr.White

Několik bývalých inženýrů Applu dokonce prozradilo, že vedení firmy schválilo verzi, která nebude naplno využívat možnosti nové platformy. Toto rozhodnutí údajně posvětil samotný Tim Cook, který chce produkt co nejrychleji dostat mezi uživatele. Více na toto téma se můžete dozvědět v mém předešlém článku.

Jak vnímáte technologii smíšené či virtuální reality? Těšíte se, až Apple představí svůj první produkt spadající do tohoto segmentu? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button