Novinky

Unikly další zmínky o systému realityOS pro VR headset od Apple

Apple již několik let v kuse zaměstnává početné týmy inženýrů pracujících na technologiích rozšířené (AR) a virtuální (VR) reality. Je veřejným tajemstvím, že prvním zařízením se stane samostatný VR headset, který nabídne displeje s vysokým rozlišením a výpočetní výkon srovnatelný s čipsetem M1 Pro. 

V otevřeném zdrojovém kódu společnosti Apple se čím dál častěji objevují odkazy na realityOS, tedy nový typ operačního systému, který by mohl pohánět očekávaný headset pro virtuální realitu. Další shoda panuje kolem spekulací avizujících termín oficiálního představení. Řada zdrojů uvádí, že debutu se dočkáme v průběhu letošního roku. V poslední době se bohužel objevily také první pochybnosti, podle nichž bude Apple nucen premiéru posunout. Podle agentury Bloomberg se vývoj zasekl na blíže neurčených problémech s hardwarem.

https://twitter.com/stroughtonsmith/status/1491266972226490368?s=20&t=2MwNYYWyvQFw9f9sZskdIg

Od připravované novinky se očekává, že půjde o technicky vyspělý produkt s ambiciózně nastavenou cenovkou. Dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo mimo jiné tvrdí, že Apple začal dokonce pracovat již na druhé generaci headsetu, která bude lehčí a především levnější. Jakmile se Apple dopracuje k dostatečné miniaturizaci hardwaru, plánuje své zkušenosti zúročit při vývoji diskrétních brýlí pro rozšířenou realitu. A má to být právě tento typ produktu, který jednoho dne zcela nahradí modelovou řadu iPhone.

To je ovšem ještě hodně vzdálená budoucnost, takže zpět k tématu. Odkazy na realityOS byly nalezeny v několika repozitářích a kódech pro nahrávání do App Store. To nepřímo naznačuje, že VR headset bude umožňovat instalování dalších aplikací včetně titulů třetích stran. Pro úplnost je vhodné dodat, že první spekulace o realityOS se objevily již v roce 2017, což podle některých zdrojů značí, že finální produkt už nemůže být daleko.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button