Novinky

Unikly nové informace k Apple headsetu pro smíšenou realitu. Dostane ovládání z AirPods Max a externí baterku

Na povrch vypluly nové informace o chystané náhlavní soupravě pro smíšenou realitu od společnosti Apple. S čerstvou várkou podrobností přišla redakce webu TheInformation, která mimo jiné tvrdí, že uživatelé budou moci přepínat mezi sledováním skutečného světa a virtuální reality pomocí fyzického tlačítka. Konkrétně má jít o dobře známý prvek v podobě digitální korunky, kterou disponují Apple Watch a AirPods Max.

Headset má být údajně vybaven stejným čipem H2 jako aktuální generace AirPods Pro. Integrace tohoto čipu má zajistit, že po spárování se sluchátky od Applu se aktivuje režim přenosu audia s velmi nízkou latencí. Zpráva dále dodává, že headset neumožní připojení drátových sluchátek. Pokud uživatel nebude vlastnit poslední verzi AirPods Pro, bude moci využít speciální čelenku s vestavěnými reproduktory.

Zajímavě zní také informace zmiňující napájení. Téměř všechny testované prototypy jsou totiž vybaveny externím bateriovým blokem, který se nosí u pasu. Toto řešení výrazně snižuje hmotnost headsetu a zároveň umožňuje snadnou výměnu akumulátoru. Napájecí kabel má být dokonce připojen magneticky, což může naznačovat využití rozhraní MagSafe. Apple také testuje varianty, které mají baterii umístěnou v čelence, podobně jako Meta Quest Pro. Jaké řešení se nakonec dostane do finální produktu, není stále jisté.

Zdroj: Unsplash (autor: James Yarema)

Pokud jde o využití, Apple vidí největší potenciál v produktivitě. Vývojáři se proto aktuálně zaměřují na aplikace spojené s videohovory a komunikační nástroje. Dále se pracuje na aplikacích pracujících s prvky smíšené reality. Poněkud překvapivě se do popředí nedostávají hry, které jsou největším tahounem aktuálně dostupných souprav pro virtuální realitu.

Co se týče dostupnosti, debutu se údajně dočkáme v průběhu letošního roku. S nejvyšší pravděpodobností se tak stane na vývojářské konferenci WWDC. Apple zatím počítá s omezenou produkcí, která se promítne do vyšší ceny. První generace headsetu pro smíšenou realitu má startovat na částce 3 000 dolarů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button