Novinky

Apple oznámil termín konání konference WWDC 2023. Co všechno hodlá představit?

Společnost Apple dnes oficiálně oznámila, že její 34. ročník konference WWDC (Worldwide Developers Conference) se bude konat od pondělí 5. června do pátku 9. června. Stejně jako v posledních třech letech se bude i letošní ročník konat z velké části online. Díky tomu bude přístupný všem registrovaným vývojářům bez jakýchkoli poplatků.

Smyslem konference WWDC je poskytnout vývojářům možnost se seznámit s novými funkcemi, softwarem a obecně nahlédnout pod pokličku vývoje. Mimo jiné i letos proběhne tradiční soutěž Swift Student Challenge, přihlášky budou přijímány do 19. dubna.

Přestože WWDC 2023 bude z velké části probíhat online, Apple plánuje i celodenní speciální akci pro vybrané vývojáře a studenty, která se uskuteční 5. června v kampusu Apple Park. Účastnici budou moci shlédnout keynote a další videa, potkat se s některými zaměstnanci Applu a zúčastnit se slavnostního předání cen Apple Design Awards.

Žádost o účast na této akci mohou podat všichni členové programu Apple Developer Program, absolventi Apple Entrepreneur Camp, vítězové soutěže Swift Student Challenge a členové Apple Developer Enterprise Program. Výběr pak proběhne formou náhodného losování, jehož výsledky se dozvíme 5. dubna.

V pondělí 5. června se očekává, že Apple uspořádá hlavní keynote, během níž dojde k odhalení systému iOS 17, iPadOS 17, tvOS 17, watchOS 10 a macOS 14. Kromě toho by mohlo dojít k oznámení nového hardwaru. Největší naděje jsou vkládány do představení náhlavní soupravy pro rozšířenou či spíše virtuální realitu. Ve hře je i uvedení nového Macu Pro či 15“ MacBooku Air.

Pokud patříte mezi registrované vývojáře, v horizontu následujících týdnů vám Apple doručím e-mail s veškerými podrobnostmi. Další informace pak budou dostupné v rámci aplikace Apple Developer a webových stránek.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button