Novinky

Apple AR/VR headset bude stát za to. Nový únik prozradil klíčové funkce a další detaily

V poslední době začíná o chystaném Apple AR/VR headsetu unikat čím dál více informací. Apple na tomto zařízení údajně pracuje řadu let, takže se dá očekávat, že půjde o jeden z dalších milníků v historii této značky. K další várce zákulisních informací se dostala redakce webu Bloomberg, která se o ně neváhala podělit. Podoba uživatelského rozhraní má sdílet část prvků, jaké známe z iOS a nabídne velmi podobné funkce, které jsou dostupné na iPhonu či iPadu.

Velmi zajímavě zní také možnost používat náhlavní soupravu jako externí monitor Macu. V praxi to má fungovat tak, že před očima budete mít zobrazenou pracovní plochu, přičemž systém a aplikace půjde ovládat tradičně za pomoci klávesnice a trackpadu. Apple si pravděpodobně velmi dobře uvědomuje, že aby se AR/VR headset stal úspěšným, musí ho uživatelé pochopit a snadno ovládat. Zřejmě proto bude uživatelské rozhraní velmi podobné tomu, co známe například z Phonu. Hlavní obrazovku má tvořit plocha s ikonami aplikací, které půjde přeskládat dle potřeby a chybět nemají ani widgety.

Hlavním tahákem soupravy se údajně stane podpora pro sledování očí a rukou. Tato funkce bude postavená na pokročilých algoritmech, které budou zpracovávat data z kamer. Zdroj také prozradil, že uživatel bude moci headset ovládat tak, že se podívá na konkrétní položku a případný výběr potvrdí gestem. To mimo jiné znamená, že na rozdíl od jiných výrobců Apple nebude spoléhat na fyzické ovladače.

Zdroj: Unsplash (autor: My name is Yanick)

Reality Pro bude kombinovat rozšířenou a virtuální realitu

Náhlavní souprava se bude údajně jmenovat Reality Pro a bude schopna přepínat mezi rozšířenou a virtuální realitou. Apple hodlá při uvedení produktu na trh vyzdvihovat možnosti nové formy komunikace skrze upravenou aplikace FaceTime. Uživatelé se budou moci setkávat ve virtuálních místnostech, přičemž si bude možné vybrat, zda bude váš obličej vykreslený podle skutečnosti nebo si vyberete animovaného avatara.

Apple si zároveň dává záležet na tom, aby byl k dispozici dostatek kvalitního obsahu. Za tímto účelem spojil síly s věhlasnými jmény, mezi nimiž nechybí Disney či Dolby. Zároveň již probíhá aktualizace seriálů a filmů z Apple TV+ za účelem poskytnout zážitek jako při sledování na obřím plátně. Předinstalované aplikace mají prakticky kopírovat situaci z iOS. To znamená, že k dispozici bude například internetový prohlížeč, Fotky, Siri, Mail a podobně. Aplikace třetích stran bude možné dodatečně nainstalovat z App Store.

Headset by měl být osazen dvojicí 4K microOLED displejů. Další výbava bude zahrnovat 12 kamer, sestavu snímačů pro sledování očí a externě připojenou baterii. Akumulátor má u současné verze prototypu velikost zhruba dvou na sebe položených iPhonů. Premiéra náhlavní soupravy má být naplánována na polovinu letošního roku. Pokud jde o cenu, ta má startovat na částce 3 000 dolarů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button