Novinky

Apple chystá masivní změnu v designech svých počítačů. O jaké modely půjde a kdy se objeví na trhu?

V Apple komunitě pravděpodobně neexistuje silnější jméno než Ming-Chi Kuo. Tento analytik se v posledních letech proslavil svými velmi dobrými kontakty do zákulisí kalifornské značky. Často tak jeho zprávami můžeme nahlédnout pod pokličku vývoje jablečných produktů, které se následně objeví na trhu.

Po kratší odmlce tu od něj máme další nálož zajímavých informací, které odhalují, co Apple chystá pro následující období. Kuo ve svém nejnovějším prohlášení avizuje, že rok 2021 se ponese v duchu redesignu modelové řady Apple Watch a MacBook.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

V případě Apple Watch také dodává, že Apple potěšila relativně silná poptávka ze strany uživatelů po aktuální generaci Apple Watch SE a Apple Watch Series 6. Zajímavě také zní informace o tom, že Apple uvede příští rok Apple Watch v novém kabátku. Kromě přepracovaného designu se máme těšit na nové funkce pro monitorování zdravotních funkcí. O co konkrétně půjde, však Ming-Chi Kuo bohužel neprozradil.

Macy dostanou nový design i procesor

Z velmi kladného přijetí se údajně těší také nové Macy, které Apple vybavil čipsetem Apple M1. Přechod na ARM architekturu se alespoň zatím jeví jako krok tím správným směrem. Ostatně důkazem jsou první zkušenosti recenzentů a výkonnostní testy, v nichž Macy s M1 drtí ty nejvýkonnější stroje s Intel procesory. Další vlna Maců údajně přijde až v druhé polovině příštího roku. Pod kapotou se objeví také nový procesor z rodiny Apple Silicon.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Ke slovu přijde také nový designový směr, který bude signifikantní pro několik dalších let. Na toto konto se objevily také další spekulace, podle nichž Apple připravuje 14“ MacBook Pro, 16“ MacBook Pro a několik variant  iMaců. Všechny počítače budou spojovat mnohem tenčí rámečky kolem displeje a čistě účelový design.

Nepříliš pozitivně se Kuo vyjádřil na vrub sluchátek AirPods, jejichž prodeje jsou údajně mnohem slabší, než Apple předpokládal. Meziroční pokles má činit až 10 %, což analytik přisuzuje tomu, že uživatelé již vyhlíží AirPods 3, jejichž premiéra se očekává v druhém kvartálu příštího roku.

Co říkáte na nejnovější vyjádření Ming-Chi Kua a jak se těšíte všechny na avizované novinky? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button