Novinky

Apple se chystá na masovou produkci AirPods 3. Design zůstane stejný, hlavní novinky se ukryjí pod kapotou

V poslední době se internetem hemží čím dál více úniků, které odhalují chystané novinky Applu. V průběhu letoška se dočkáme nového iMacu, HomePodu, 14“ MacBooku Pro a řady dalších produktů. Apple se také chystá uvést v pořadí již třetí generaci AirPods. Podle dobře informovaného analytika Ming-Chi Kuo se Apple rozhodl zůstat věrný designu druhé generace. Většina novinek se tedy odehraje takříkajíc pod kapotou.

AirPods 3 tedy budou vypadat jako AirPods 2. Zda je to dobře či špatně asi nemá cenu řešit, jelikož design je vždy krajně subjektivní disciplínou. Sériová výroba třetí generace AirPods má odstartovat v první polovině letošního roku, přičemž do prodeje se dostanou koncem léta.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Jak jsem nastínil v úvodu, hlavní změny se odehrají uvnitř sluchátek, kam se nastěhuje přepracovaný hardware. Ten nabídne opět lepší vlastnosti, respektive o řád rychlejší párování či přecházení mezi zdroji zvuku. S jistotou lze očekávat také kvalitnější přednes a pravděpodobně i delší výdrž na jedno nabití. V kuloárech se také hovoří o zvýšené odolnosti vůči vodě.

Pokud jde o aktivní potlačení okolních ruchů (ANC), tak tato funkce bude i nadále výsadou modelu AirPods Pro, které ostatně mají dostat levnějšího sourozence. O něm se mluví jako o AirPods Pro Lite. Rozdíl mezi plnotučnými AirPods Pro má být v absenci ANC, což se má promítnout do nižší cenovky. Je ovšem otázkou, zda AirPods Pro Lite nebudou zasahovat do sféry klasických AirPods.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button