Videa

Apple Watch Series 6 s odstupem dvou měsíců. Šel bych do nich znovu?

Apple Watch Series 6 jsou bez debat špičkové chytré hodinky, které nabízí prvotřídní výbavu a řadu pokročilých funkcí pro monitoring zdraví. Když se však podíváme na loňskou či dokonce předloňskou generaci, tak se nabízí otázka: pro koho jsou vlastně tyto hodinky určeny? Na to jsem se rozhodl odpovědět v dalším videu, kde se mimo jiné dozvíte zkušenosti po téměř dvou měsících každodenního používání.

Na Českém Macu si také můžete přečíst naší textovou recenzi, kde jsme Apple Watch Series 6 probrali více do hloubky a podrobně si proklepli všechny klíčové vlastnosti.

Patříte také mezi majitele Apple Watch Series 6? Pokud ano, dejte nám v diskuzi vědět, jak jste s nimi spokojeni, případně z jakého modelu jste na ně přešli.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

7 Komentáře

 1. Zdravím,
  Já jsem přešel na Apple Watch 6 z Apple Watch 2 a je to celkem dost velký skok, ikdyž souhlasím že měření okysličení krve je celkem nic moc 🤷‍♂️. Jinak spokojenost ale mít 4 nebo 5 asi bych litoval.

  1. Zdravím,
   přechod z Apple Watch Series 2 musel být už pořádný skok! 😉
   Přechod ze Series 5 dle mého nedává pro běžného uživatele skoro žádný smysl…

 2. Zdravím já je teď budu kupovat doteď nosím ,,jen” automaty od Certiny, tak jsem hlavně zvědav na kolik pro mne budou zábavné a zda přinesou pro mne opravdu něco v reálu využitelného na úkor toho, že to na ruce vypadá jak dětská hračka. Ale chci je vyzkoušet a buď si je nechám nebo je dám přítelkyni.

  1. Záleží, co od Apple Watch čekáte, ale za sebe mohu říct, že ačkoli jsem měl odjakživa slabost pro klasické hodinky, tak nyní je vezmu na ruku jen velmi zřídka, doslova 1-2x za rok a raději dám přednost Apple Watch. 😉

 3. Zdravím!
  Chtěl bych předeslat že nejsem uživatelem žádných takových hodinek ať uz od applu nebo jiných. Uvažuji také o koupi ale….
  Když procházím weby a značky tak většinou se uvádí mimo jiné desítky a stovky aplikací na rozpoznání sportovních aktivit, to nepotřebuji protože vím co dělám :-)….Takže tyto funkce které jsou buď žádány nebo nabízeny prostě nepotřebuji. Za druhé jde o to že spolehlivost hodinek je ve smyslu spárování s mobilem někdy žalostná prostě nefunguje nebo funguje blbě. Mám mobil s androidem a pokud si koupím hodinky od applu tak pojedou? nepojedou? nevím ale když je problém spojit ajfoun s androidem přes bluetooth tak ee……. tož tak. Dnešní móda fitness náramků a funkcí mi připadá jako společenská norma tak jako v 80 tých letech sbírání céček, pak v 90 tkách friťáky a pánve wok, to bylo in…. a rozhodně nepařím mezi kravaťáky kteří v nejnovějším oblečení dělají džoging po ránu a když chytnou pytel cementu nebo hrabě do ruky tak se přerazí při prvním kroku 🙂 Takže shrnuto podtrženo, až budou firmy vyrábět hodinky i s jinými fukcemi než jen abych se dozvěděl že plavu nebo jedu na kole (na to ještě mozkem stačím…) tak pak ok nebudu váhat a hned něco koupím. zatím ale bych koupil co vlastně vůbec nepotřebuji i když je to velmi sofistikované a lákavé a velmi pěkné. Nebo snad někdo zde víte o nějakých hodinkách ve stylu Jamese Bonda? ale prosím ještě toho normálního… 🙂

  1. Dobrý den,

   zkusím odpovědět stručně 🙂 Apple Watch s androidím smartphonem spárovat nelze. Co se týče spárování s iPhonem, tak to je naprosto bezproblémové už od první generace Apple Watch. Pokud jde o sportovní aplikace, tak jejich smysl je takový, že si můžete měřit výkony (kolik uplavate/uběhnete/ujedete na kole, za jaký čas a jakou jste u toho například měl tepovou frekvenci) a vyhodnocovat posun v trénincích. Chytré hodinky samozřejmě nejsou pouze o sportovních aplikacích, nabízí toho opravdu hodně a je na každém uživateli, co bude využívat (notifikace, čtení příchozích zpráv/mailů a řadu dalšího).

 4. Se přidám. Byť jak jsem psal Apple Watch zatím nenosím rak jsem je měl půjčené. Takže s androidem opravdu ne, no a s iPhone je spárujete a pak se o nic nestaráte a to spojení tam je prostě vždy. To není jak u androidu neustále to párovat a kontrolovat. Tady to proste funguje.

  Za sebe právě ty sportovní aplikace je to co se mi líbí. Na iPhone používám STRAVU což je top aplikace na kolo. Nejde jen o to kolik ujedete a jak rychle ale záznam trasy, převýšení a td. No jenže když mám telefon v batohu je to spíš takový ,,záznamník” od hodinek si slibuji že mě upozorní na segmenty, že uvidím aktuální rychlost a kolik sem ujel nebo ze si na nich spustim navigaci podle předem zadané trasy což na mobilu v batohu je blbě slyset za jízdy zda mám jet tam nebo tam.

  No jinak upozornění na notifikace planuji mít vypnute a na hodinkách mít spíše upozornění na sms a maily, kroky a td.
  Takže tady dost váhám zda to pro mne bude přínos nebo ne.

  U toho sportu to vidím na jednoznačné plus.
  Je i možné ze Apple Watch budu brát na sport a Švýcarky na běžné nošení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button