AktualityNovinky

Zemětřesení poničilo zanedlouho jediného výrobce procesorů pro iPhone a iPad

Před několika dny jsme vás informovali, že výrobu procesorů pro iPhone 7 bude na úkor Samsungu zajišťovat výhradně společnost TSMC. Taiwan Semiconductor Manufacturing Company vyrábí v dnešních dnech zhruba 30 procent produkce čipů, jihokorejský Samsung pak dodává zbylou většinu. Po skončení životního cyklu současného iPhonu 6s/Plus se ale poměry zcela změní. TSMC se tak musí na nadcházející obří zakázku připravit.

150425-nepal-earthquake-2p_546e3677b684a3c6971b832b59c6a247.nbcnews-fp-1200-800

Taiwanská společnost se však musí v současné době potýkat s nemalými problémy. Jejích výrobní zařízení totiž poničilo nedávné zemětřesení, jehož následky jsou horší, než se původně čekalo. Poničeny byly technologie, které mají na starosti právě výrobu čipů, které měl Apple objednány. Škoda se podle odhadů vyšplhala na milion dolarů, přičemž další náklady s sebou bude nést několikadenní pozastavení výroby. Výraznější komplikace vzhledem k náběhu výroby iPhonu 7 se však naštěstí nečekají.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button