Novinky

Qulacomm: jablka sváru stranou. M1 se opravdu povedly a jsou velkým příslibem do budoucnosti IT

Apple a Qualcomm. Důležití obchodní partneři, kteří i přes pořádnou soudní tahanici v roce 2019 nadále spolupracují. I když se nedávno objevila zpráva, že Apple vyvíjí své vlastní modemy do budoucích iPhonů, Qualcomm je pro kalifornskou společnost zatím nepostradatelný. Applu totiž aktuálně dodává 5G čipy do nejnovějších iPhonů 12 a stačí si jen vzpomenout na letošní Keynote. Prakticky celá událost se točila jen okolo 5G.

Recenze Mac mini s čipsetem M1: když se neuvěřitelný výkon potká s nízkou cenou

Nechme ale dávná jablka sváru minulosti. Ostatně, totéž si zřejmě řekl i Cristiano Amon, prezident společnosti Qualcomm. Ten totiž v jednom rozhovoru pro americký magazín The Verge neskrýval nadšení z nového procesoru M1, který Apple minulý měsíc představil: „Vždycky jsem věřil v sílu mobilních čipů a jsem potěšen, že se do toho Apple vrhnul takhle po hlavě. O to více, když vidím, jak i vývojáři třetích stran reagují a optimalizují své programy a aplikace pro ARM architekturu. Věřím, že právě Apple je schopen posunout celé toto odvětví obrovským krokem kupředu.” 

ARM architektura v počítačích je samozřejmě i pro samotného prezidenta jedné z největších společností profitující právě na této architektuře výborná zpráva a vklad do budoucnosti. Navíc, když Qualcomm před pár dny představil zbrusu nový Snapdragon 888 vyrobený 5nm procesem, který je o 25 procent výkonnější, než jeho předchůdce. „ARM procesory přinášejí na běžné počítače úplně jiný zážitek, než na který jsme byli doposud zvyklí,” uzavírá Cristiano Amon. A v tomto mu musím dát rozhodně za pravdu. Sám již téměř 14 dnů používám Mac mini s novým M1 čipem a výkon, respektive možnost tak rozsáhlého multitaskingu ve světle naprosto bezhlučného provozu počítače byla až donedávna prakticky nemyslitelná.

Recenze Mac mini s čipsetem M1: když se neuvěřitelný výkon potká s nízkou cenou

Zdroj
The Verge

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button