Novinky

Nový iPad Air vyfasoval čipset z 13″ MacBooku Pro a lepší kameru

Před několika minutami skončila první bohoslužba pro fanoušky Applu. Tim Cook od první minuty hrnul jednu novinku za druhou, což popravdě nebývá takovým zvykem. Jako druhý přišel na řadu iPad Air, který lze nyní považovat za jeden z nejvýkonnějších tabletů na trhu. Vzhledem k podnázvu keynote “Peek performance” se nový iPad Air může pochlubit řadou zajímavých vylepšení. Novinka přichází v pěti nových barvách – vesmírně šedá, hvězdně bílá, růžová, fialová a za mě osobně skvěle vypadající nová modrá varianta. 

Zdroj: Apple.com

Čip M1 nově v dalším iPadu

Po iPadech Pro nově přichází bestie v podobě SoC M1 také do iPadu Air. Zcela upřímně si nedovedu představit situaci a ani typ uživatele, který by dokázal z použitého procesoru vyždímat maximum. Apple se možná proto nezapomněl pochlubit, že nový iPad Air je nyní 2x rychlejší než počítače s Windows ve stejné cenové kategorii. 

Vylepšení se dočkala kamera i konektivita

Stejně jako nový iPhone SE se i nový iPad Air dočkal podpory 5G. Když už máme neuvěřitelně výkonný čip, musíme mít i to nejrychlejší připojení, to dá přeci rozum. Tím se dostáváme i k 2x rychlejšímu USB-C, které můžeme využít ke svižnějšímu přesouvání dat. 

Vylepšení se dočkala i 12Mpx přední kamera, která nyní umožňuje záběr až 120 stupňů, z čehož vyplývá, že konečně i nový iPad Air disponuje podporou Center Stage. Tuto funkci využijeme nejen při hovorech přes FaceTime ale i v dalších aplikacích, které Center Stage podporují.

Starý známý

Vše co se týká designu, displeje, Touch ID a všeho dalšího zůstává při starém. Stejně tak i příslušenství zůstává kompatibilní z předchozí generace, což je rozhodně dobrá zpráva. K novému iPadu Air tedy připojíme Smart Keyboard Folio, Magic Keyboard a Apple Pencil 2. generace. 

Nový iPad Air by si měl udržet stejnou cenovou politiku jako model z předloňského roku. Jeho cena začíná na 16 490 korunách, což lze s ohledem na použitou výbavou považovat za naprosto adekvátní. V nabídce zůstane verze se 64 GB a s 256 GB úložištěm.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Tim Cook od první minuty hrnul novinku za druhou, což popravdě nebývá takový zvykem.

    psáno hodně na rychlo 🙂 ale jinak prima čtení, úplně jsem zapomněl, že to dneska bude 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button