Novinky

Apple představil iPhone SE 3: nejvýkonnější procesor zabalený do pět let starého designu

Ani letos nás Apple neochudil o jarní konferenci na které představil nejnovější iPhone SE, iPad AirMac Studio a monitor Studio Display. Již tradiční březnové představování nových produktů proběhlo na poměry kalifornské společnosti relativně rychle, za to ale velmi věcně. Pojďme tedy i my hned k jádru věci, respektive, pojďme se podívat na nově představený iPhone SE 3. generace.

Design: nuda zabalená do archaismu

Asi nepřekvapí, že i letošní iPhone SE bude se svou cenovkou 12 490 Kč vstupním modelem do světa nakousnutého jablka. Design s obrovskými rámečky na horní i dolní straně přístroje v čele s Touch ID dávají tušit, že tady se čas doslova zastavil. Malou a slabou náplastí je fakt, že iPhone SE dorazí hned ve třech barevných variantách – temně inkoustová, hvězdně bílá a v barvě s označením (PRODUCT)RED.

Apple A15: nejvýkonnější a zároveň nejlevnější iPhone současnosti

Trochu jiná situace ale nastává v útrobách nového „es ečka.“ Zde najdeme nejnovější čipset Apple A15 Bionic, kterým disponují i loni představené iPhony 13 a 13 Pro. A to už je vskutku zajímává informace. Nejen, že iPhone SE podle očekávání, nabídne možnost využití 5G sítí. Se svým, dnes již archaickým rozlišením displeje 1334 x 750 pixelů, se nejlevnější iPhone současnosti navíc okamžitě stává také nejvýkonnějším iPhonem současnosti.

Portrétní režim i lepší výdrž baterie

Vylepšením prošel i fotoaparát, který po vzoru svých dražších sourozenců nabídne nyní i portrétní režim nebo fotografické styly. Polepšit by si měla i výdrž baterie, což je vzhledem k nasazení nejnovějšího čipu logické. Apple udává o 2 hodiny vyšší výdrž při přehrávání videa, což není úplně zanedbatelná hodnota.

Kromě popsaných novinek nenabízí iPhone SE nic nového oproti svému předchůdci z roku 2020. To ale ostatně není žádným překvapením. Osobně mi ale daná vylepšení přijdou užitečná a své uživatele si nejlevnější iPhone s cenou 12 490 Kč zajisté najde. Jak hodnotíte iPhone SE 3. generace vy?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button