Novinky

Profíci můžou slavit. Apple představil nabušený Mac Studio a monitor Studio Display

Apple dnes večer doručil co se od něj čekalo a naservíroval nám hned několik hardwarových novinek. Hlavní hvězdou večera se stal Mac Studio, který navíc doprovodil ještě monitor Studio Display. 

Mac Studio lze popsat jako výkonnou pracovní stanici, po které budou nejčastěji sahat ti nejnáročnější uživatelé. V jistém smyslu jej lze považovat za nástupce modelu Mac Pro jen s tím rozdílem, že Mac Studio pohání čipsety z rodiny Apple Silicon. Vrcholná varianta se bude dokonce spoléhat na zbrusu nový procesor M1 Ultra, který představuje dva propojené čipsety M1 Max.

Během prezentace jsme se dozvěděli, že Mac Studio s M1 Ultra je zhruba o 80 % výkonnější než Mac Pro s těmi nejlepšími komponenty. Pokud nemáte hluboko do kapsy, konfiguraci si můžete vyšperkovat až o 128 GB operační paměti a 8TB úložiště.

Foto: Apple

Mac Studio nestrádá ani z pohledu konektivity. Na zadní straně se nachází čtyři Thunderbolt 4 porty, HDMI, dvě USB-A, 3,5mm jack na sluchátka a rozhraní RJ45. Na předním panelu se dále usídlila čtečka paměťových karet a dva Thunderbolt 4 porty. Bezdrátové spojení pak obstarává Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 6.

Foto: Apple

Studio Display: prémiový monitor bez kompromisů

Méně nároční uživatelé budou moci sáhnout po Mac Studio s čipsetem M1 Max, 64 GB RAM a 1TB SSD, jehož cena startuje na částce 1 599 USD, verze s M1 Ultra pak vyjde na 3 999 dolarů. Předprodej startuje dnes, přičemž s dostupností se počítá 18. března.

Foto: Apple

Společně s Mac Studio se na pódiu objevil také nový monitor Studio Display. V tomto případě se jedná o 27“ displej s 5K rozlišením, jehož design vychází z kontur Pro Display XDR. Do hliníkového šasi se vývojářům podařilo ukrýt 6 reproduktorů s podporou prostorového zvuku Spatial Audio a kvarteto USB-C portů, z toho jeden Thunderbolt 4. Lze tedy předpokládat, že Studio Display půjde využít jako rozbočovač pro připojení dalších periferií. Monitor bude dodáván se základním stojánkem, ovšem díky VESA lze využít také řešení třetích stran. Opomenout nelze ani integrovanou kameru s rozlišením 12 Mpx a schopnost zobrazit až jednu miliardu barev.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button