Novinky

Bloomberg: v listopadu Apple představí první Mac s procesorem Apple Silicon

Apple nás už od prázdnin napíná s představením zcela nových počítačů, jejichž srdcem budou procesory Apple Silicon navržené samotnou značkou. Fanoušci Applu mají od velké čipové revoluce mnohá očekávání. Apple to  totiž s procesory zkrátka umí. Stačí se podívat na to, čeho jsou schopny iPady Pro. Proto je na místě se domnívat, že i MacBooky a iMacy si po přechodu od Intelu zásadně polepší. Lidé z Applu nám zatím prozradili pouze to, že prvních jablečných počítačů s ARM čipy řady Apple Silicon se dočkáme ještě letos. Nyní se na internetu objevila zpráva o tom, že by se tak mělo stát v listopadu.

Zdroj: Apple

Tuto informaci přinesla renomovaná agentura Bloomberg, která převážně shrnuje, co by mělo být náplní dnešní keynote. Ani Bloomberg neočekává představení iPhonu. Apple tak nejspíše dnes večer skutečně představí jen iPady a hodinky Apple Watch Series 6, které by mohl doplnit zcela novými produkty, jako například levnějším modelem hodinek nebo novinkou s názvem Apple AirTag. O tom se ostatně přesvědčíme už za několik hodin. Aktuálně se tak jako zajímavější jeví informace o tom, co značka plánuje na listopad. Mělo by totiž jít o první počítač s procesorem Apple Silicon.

Předčasný únik odhaluje finální podobu AirTag, nového Apple produktu na hledání věcí

Bloomberg ovšem vysloveně uvádí výraz “představí”. To by tak mohlo znamenat, že zahájení prodejů započne až v prosinci. Tento střípek bychom mohli dát do souvislosti s jinou informací, která internetem kolovala o něco dříve. Mluvilo se totiž o tom, že Apple připravuje znovuuvedení 12” MacBooku, který se přestal prodávat poměrně nedávno. Opět by mělo jít o velmi kompaktní stroj, jehož výdrž baterie bude dosahovat 15-20 hodin. Pohánět by jej měl právě nový typ procesoru. Uvidíme ale, jak Apple zvládne případnou diferenciaci svých produktů. Podle aktuálních informací by se totiž 12″ MacBook mohl stát konkurentem pro iPad Pro s klávesnicí.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button