Novinky

Testy výkonu ukazují, že procesor A12Z v novém iPadu Pro je téměř identický s A12X v iPad Pro z roku 2018

Nedávno představený iPad Pro dostal do vínku procesor A12Z, který v mnoha ohledech nabízí vyšší výkon, než jakým disponuje nejnovější MacBook Air. Tento fakt ostatně potvrdily i první testy, v nichž se iPad Pro 2020 ukázal jako velmi výkonný stroj, který se nezalekne ani pracovního nasazení.

Zdroj: Apple

Letošní novinka se pomalu začíná dostávat k čím dál většímu vzorku uživatelů, kteří reportují své první poznatky. Jeden z nových majitelů 11“ iPadu Pro 2020 se v diskuzi na portálu Reddit pochlubil výsledky z benchmarku Geekbench 5. V jednojádrovém testu dosáhl nový iPad Pro na 1114 bodů, při využití vícejader činilo skóre 4653 bodů, což je velmi blízko výsledkům, kterých dosahuje předchozí generace iPadu Pro se starším procesorem A12X.

Majitelé iPadu Pro 2018 můžou být v klidu

Čipsety A12X a A12Z disponují na první pohled shodnými parametry – tedy osmijádrovým procesorem s taktem 2,48 GHz. Výraznější posun je patrný pouze při zpracování grafického API Metal, kde 11“ iPad Pro 2020 získal 9894 bodů, předchozí iPad z roku 2018 získal v této disciplíně 9020 bodů. To ovšem není až takové překvapení, jelikož čipset A12Z má o jedno grafické jádro více než GPU jednotka u čipu A12X.

Zdroj: Apple

Na jakékoli verdikty ohledně výkonu nového iPad Pro 2020 je ovšem stále brzy. Pro lepší ilustraci bude nutné získat další data od více uživatelů, kteří své stroje zapojí do testování prostřednictvím bechmarkových aplikací. Zatím to však vypadá, že majitelé staršího iPadu Pro 2018 můžou být relativně v klidu. Z pohledu výkonu o nic zásadního nepřichází a pokud dokážou oželet duální fotoaparát s LiDAR senzorem, můžou být absolutně v klidu. 

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button