Novinky

MacBook Air 2020 je o 63 % rychlejší než loňský model. V testech výkonu ho ovšem porazil 2 roky starý iPad Pro

Ačkoli většina z nás řeší v posledních dnech poněkud jiné starosti, pár rozptýlení se přeci jen objevilo. Apple totiž představil nový iPad Pro a revidovaný MacBook Air. Nejoblíbenější model počítače od Applu dostal vylepšenou klávesnici s nůžkovými mechanismem a procesory Intel Core 10. generace. První reakce uživatelů hovoří jasně: tohle je ten správný počítač od Applu, který nestojí moc a zároveň nabídne slušnou porci výkonu a skvělou výdrž.

Zdroj: Apple

Pokud chcete získat lepší představu o tom, jak si MacBook Air vede z hlediska výkonu se svými staršími sourozenci, nahlédněte do přiloženého grafu. Ten zahrnuje výsledky z benchmarku, kde se MacBook Air s procesorem Intel Core i5 postavil proti loňskému modelu, MacBooku (2017) a MacBooku Air z roku 2013.

Zdroj: SixColor

V porovnání s loňskou generací je MacBook Air 2020 o zhruba 63 % výkonnější. To je poměrně zajímavý výsledek, zvlášť když vezmeme v potaz pouze roční odstup. Lví podíl na tom samozřejmě mají nové čipsety od Intelu a jejich koprocesorové jednotky pro zpracování grafiky.

Nejnovější MacBook Air nestačí na 2 roky starý iPad Pro

O poznání zajímavěji se ovšem jeví druhá tabulka, kde je nový MacBook Air 2020 srovnán s iPadem Pro z roku 2018. Při syntetickém testu na jedno jádro jsou síly obou strojů ještě vyrovnané, ovšem při vícejádrové zátěži hrubě vyhrává dva roky starý iPad Pro s ARM procesorem Apple A12X.

Zdroj: SixColor

Jde o naprosto bezprecedentní ukázku toho, že Apple udělal při vývoji svých ARM čipsetů obrovský kus práce. Přestože jde o porovnání dvou odlišných platforem, je zcela evidentní, že původně mobilní architektura má již dostatečný výkon na to, aby se vyrovnala či dokonce předčila procesory od Intelu. To lze mimochodem považovat za jasný signál toho, že dříve či později se skutečně dočkáme prvního Macu, v jehož útrobách bude tepat ARMový čipset.

Zdroj
sixcolor

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button