AktualityNovinky

Samsung má padáka. Procesory pro iPhone 7 bude dodávat výhradně TSMC

Podle korejských novin The Electronic Times bude procesory řady A10 pro příští iPhone 7/Plus dodávat pouze společnost TSMC. Ze hry tak vypadává Samsung, který byl doposud pro Apple důležitým obchodním partnerem. TSMC údajně lukrativní zakázku získala zejména díky tomu, že dokázala jako první sestavit čip s 10nanometrovou technologií, který dosahuje vyššího výkonu při nižší spotřebě energie. Oproti současné generaci A9, kterou najdeme v iPhonu 6s/Plus bude jeho výroba navíc také levnější.

apple-samsung-trial

Samsung v současné době vyrábí až 70 procent čipů pro jablečné smartphony, zatímco TSMC dodává zbytek. Pro menší společnost tak bude nová zakázka představovat výrazné zvýšení tržeb. Applu navíc jediný dodavatel přináší také určitou úlevu. V budoucnu už totiž nebude hrozit opakování situace z letošního podzimu, kdy procesory v různých iPhonech dosazovaly odlišných výkonů právě proto, že byly vyrobeny jiným výrobcem.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button