Novinky

Zapomeňte na bezdrátové nabíjení u iPhone 8: Apple vsadí na mnohem primitivnější řešení

S blížící se premiérou nové generace iPhonu se čím dál častěji setkáváme s celou řadou spekulací odhalujících hardwarovou výbavu. O nejnovější drb se postaral izraelský blog s odvoláním na věrohodný zdroj, podle něhož se máme rozloučit s myšlenkou bezdrátového nabíjení, respektive alespoň v podobě, jak ho predikovaly dřívější spekulace. Chystaná novinka má dorazit s rozhraním Smart Connector, kterým disponuje iPad Pro.

Trojice pinů na zadní straně poslouží pro připojení doplňkového příslušenství ze segmentu rozšířené reality a pro již zmíněné nabíjení integrovaného akumulátoru. Pokud jsou tyto zvěsti pravdivé, s nejvyšší pravděpodobností se dočkáme představení speciální dokovací stanice, která se postará o napájení a synchronizaci s iTunes.

Snímek obrazovky 2017-04-09 v 21.13.16Rozhraním Smart Connector měl disponovat už iPhone 7/Plus

Jestliže se tak skutečně stane, Apple tím zklame velkou část svých příznivců, kteří s napětím očekávají revoluční technologii pro bezdrátový přenos energie na delší vzdálenosti. S ohledem na současný stav je vhodné dodat, že ačkoli technologie pro přenos energie bez nutnosti fyzického kontaktu již existuje, ve většině případů jde o experimentální fázi, která má ke komerčnímu pojetí hodně daleko.

smartconnector_iphonePokud iPhone 7s/8 nenabídne “skutečné” bezdrátové nabíjení, řada příznivců značky to neponese dobře

Přítomnosti Smart Connectoru u iPhone 8 mimo jiné nahrává fakt, že před uvedením aktuální generace iPhone 7/Plus (recenze) se internetem prohnala série fotografií zachycující prototypy osazené tímto typem rozhraní. Přestože se tedy jedná o informace z neověřených zdrojů, existuje relativně vysoká šance, že staví na reálných základech.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button