Tipy a trikyZačínáme s Macem

Základy Mac OS X díl sedmý – Přihlášení do systému

Po prvním zapnutí vašeho nového Maca jste absolvovali základní nastavení systému a vašeho účtu. Vše o těchto krocích neleznete v tomto článku – Přecházíme na Mac část osmá: nastavujeme nový Mac.

Mac s jedním úživatelským účtem

Pokud máte na svém Macu pouze jeden uživatelský účet bude zpravidla po jeho úvodním nastavení provedeno automatické přihlášení. Doporučujeme však tuto funkci deaktivovat a chránit si svůj účet zadaním hesla při každém přihlášení či po deaktivaci spořiče obrazovky (této problematice jsme se věnovali ve shora uvedenému článku). Proč? To je nad slunce jasné. Kdykoliv se může váš Mac dostat do nepovolených rukou a vaše citlivá data mohou být zobrazena dalším osobám. Jak na deaktivaci?

Spustíme aplikaci Předvolby systému (prostřednictvím Jablka v levého horním roku obrazovky nebo z Docku), vybereme nabídku Zabezpečení a soukromí. V prvé řadě odemkneme možnost provedení změn kliknutím na ikonu visacího zámku v levého dolním rohu okna. Dále zaškrtneme tyto volby: Vypnout automatické přihlášení a případně Po uspání nebo spuštění spořiče požadovat heslo. Po tomto kroku budete vždy po spuštění Maca nuceni zadat heslo k uživatelskému účtu a to právě chceme.

Mac s více uživatelskými účty

Pokud na svém Macu pracujete nebo se chystáte pracovat s více uživatelskými účty, zjistíte jak je jednoduché mezi nimi v systému Mac OS X přepínat. Žádné odhlašování, zavírání aplikací či ukončování rozdělané práce. Jak přepnout? V pravém horním rohu obrazovky klikněte na název uživatelského účtu a vyberte účet, do kterého se chcete přesunout. Během několika okamžiků budete vyzváni k zadání hesla k přihlašovanému účtu. To je vše, jak prosté, že? Rozpracovaná práce v odhlášeném účtu zůstane po opětovném přihlášení ve stavu v jakém jste ji opustili. Pokud jste čerstvými přeběhlíky z systému Windows jistě se nestačíte divit. Mac OS X je skutečně jiný a úžasný operační systém.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button