Novinky

Phil Schiller a Craig Federighi prozradili zajímavé informace o nové strategii Applu a soukromí

Phil Schiller a Craig Federighi se objevili jako hosté v nové epizodě podcastu “The Talk Show”, která se zabývala vývojářskou konferencí Applu WWDC. Pro Phila Schillera to byla první možnost vyjádření ke konferenci Applu, protože se překvapivě stejně jako minulý rok na hlavní scéně neobjevil, i když dříve na WWDC figuroval velmi často. Diskuze se dotýkala hlavně otevření Applu vývojářům, jako bylo Siri API (rozhraní pro komunikaci mezi aplikací a vývojáři) a rozšíření pro Mapy. Ale dozvěděli jsme se i nové věci které na hlavní prezentaci zmíněny nebyly, například odstranění nativních aplikací, jak se chová Apple k soukromým fotkám uživatelů a rozsáhlé změny v ovládání a uživatelského rozhraní Apple Watch.

Screen Shot 2016-06-19 at 20.31.01

Zajímavý je také rozhovor o změně politiky při placení předplatných přes Apple. Proti těmto pravidlům bojovalo Spotify, a i když ne všechny jejich požadavky byly vyslyšeny, hlavní, tedy snížení části kterou si Apple z každé částky bere si vzali v Cupertinu k srdci a vývojáři od příštího měsíce dostávají 85 % výdělku, oproti dřívějším 70 %. Tyto změny jsou pro Apple velmi důležité a ukazují nový směr, kterým se chce jablečný gigant vydat, tedy maximálnímu otevření vývojářům, ale i nadále velmi dbát na rychlost, konzistenci a soukromí uživatelů. Celou Talk Show i s videem si můžete pustit v přiloženém videu.

Martin Kaše

Vývojář mobilních a webových aplikací. Technologický nadšenec, fanoušek Applu, PlayStationu, punkové hudby, milovník dobrého piva a českého vína.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button