MacNovinky

Toužíte po notebooku s macOS do deseti tisíc? HP vám to umožní

Pokud jste někdy chtěli vlastnit MacBook, ale nemohli jste za něj upustit tolik peněz, kolik Apple za své notebooky požaduje, nyní přichází vaše šance vlastnit počítač s Mac OS X poměrně levně. Tato šance ale jistě nebude mít příliš dlouhé trvání. Hovoříme o přístroji nazvaném HacBook a vlastně se jedná o starší repasovaný model od HP EliteBook, do kterého se doinstaloval macOS.

Společnost tvrdí, že notebook se dokáže spustit za patnáct sekund a má uvnitř hardware srovnatelný s běžnými MacBooky od Applu. HacBook má sice docela pozoruhodné specifikace, ovšem samozřejmě nevlastní Retina displej. Výhodou je, že je přístroj plně rozšiřitelný a Windows na něm také můžete spustit za pomoci dual bootu.

hacbook-elite-2-1024x535

Technické údaje zahrnují i5 Sandy Bridge procesor, až 8GB paměť RAM a 14tipalcový HD displej s rozlišením 1600 x 900. Dále má integrovanou WiFi a uložiště je až 1 TB přes HDD/SSD. Nejedná se pouze o napodobeninu, ale o plnohodnotný systém. HacBook normálně podporuje iTunes, iMessage nebo třeba App Store jako Apple MacBooky.

hacbook-elite-macbook-kopie-os-x-macos-620x349

Pokud chcete, můžete si i přizpůsobit hardware uvnitř přístroje. Apple nikdy netoleroval podobné napodobeniny s OS X a téměř s jistotou můžeme říct, že jablečná společnost nebude dlouho tolerovat ani tenhle kousek. HacBook Elite si můžete koupit momentálně za 329 dolarů, což je přibližně 8 tisíc korun, ale pozor, pouze v předobjednávkách. Výrobci skrze ně zjišťují, jak velký je vůbec zájem o tento kousek.

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button