Novinky

Vše, co víme o Apple AirTags: přijdou ještě letos a můžou vás zachránit před okradením

Při premiéře operačních systémů iOS13 a macOS Catalina Apple představil také novou aplikaci Find My. Jedná se o spojení existujících nástrojů Find My iPhone a Find My Friends. Jen kvůli sloučení dvou podobných funkcí by ovšem změnu pravděpodobně nedělal. Pravým důvodem zrodu aplikace Find My je totiž nové zařízení od Applu, které se nejspíše brzy dostane na pulty obchodů. Novinka by měla nést název Apple Tag, případě Apple AirTags.

 

O chytrých štítcích, které zásadně usnadní věčné hledání klíčů, už jsme psali dříve. Pojďme si proto shrnout vše, co o Apple AirTags víme. Pravděpodobně se bude jednat o malý přívěšek s připojením na bluetooth. Zde přichází na řadu aplikace Find My, která polohu štítků a tím pádem také cenného předmětu zobrazí na mapě. Dřívější úniky už nám ukázaly, že Apple zvolil kulatý design s logem jablka uprostřed.

Šance pro majetné dobrodruhy. SpaceX chce příští rok vyslat na oběžnou dráhu první vesmírné turisty

Zůstává ale otázkou, co Apple u svých AirTags ještě dokáže nabídnout. Přívěšky s připojením na bluetooth totiž není problém sehnat už teď. Můžeme si domyslet i to, že výrobky jiných firem budou podstatně levnější. Je jasné, že Apple bude při své prezentaci argumentovat především dokonalou integrací s operačním systémem iOS. Pokud má být výrobek úspěšný, měla by firma ukázat ještě něco navíc.

 

Spekuluje se například o tom, že uživatel dostane upozornění kdykoliv, kdy se jeho peněženka nebo klíče začnou vzdalovat. To by totiž mohlo znamenat, že byly odcizeny. K dispozici by měl být také „Lost Mode“, kdy aplikace uloží veškeré dostupné údaje. Moli byste také dostat upozornění v případě, že předmět někdo najde a propojí ho se svým telefonem.

Šance pro majetné dobrodruhy. SpaceX chce příští rok vyslat na oběžnou dráhu první vesmírné turisty

Co se týče ceny a dostupnosti, mnoho toho prozatím nevíme. Magazín 9to5mac spekuluje nad tím, že cena novinky bude nižší než 30 dolarů, tedy asi 700 korun. Podle informací respektovaného analytika Ming-Chi Kua by masová produkce měla začít v druhém až třetím kvartále letošního roku.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button