Novinky

Vánoční rádce: vybíráme nejlepší dárky pro milovníky technologií #1

S blížícími se Vánoci jsme se rozhodli usnadnit výběr dárků pro vaše nejbližší. V našem nákupním rádci vám dáme několik tipů na produkty, které udělají zaručenou radost a zároveň splní veškerá očekávání. Do výběru jsme se snažili zahrnout příslušenství a gadgety ze všech cenových pater a kategorií. Většina z nich prošla naší redakcí a proto si před jejich zakoupením můžete přečíst také jejich podrobnou recenzi.

S ohledem na zaměření našeho webu jsou všechny produkty plně kompatibilní s Apple produkty. Můžete si být proto jisti, že si budou zaručeně rozumět buď s iPhonem, iPadem či Macem. Zároveň si uvědomujeme, že ne každý chce na Vánoce utrácet tisíce a proto se budeme soustředit také na levnější produkty a příslušenství, které si může dovolit opravdu každý.

Flash disk SanDisk iXpand Flash Drive

Přenášet soubory mezi iPhonem a počítačem bývá někdy poněkud obtížné. Zvlášť když k tomu připočteme skutečnost, že iOS a Windows si v tomto směru příliš nerozumí. Právě pro tyto případy se skvěle hodí SanDisk iXpand Flash Drive. Tato na první pohled nenápadná „fleška“ disponuje rozhraním Lightning a USB 3.0. Díky tomu ji lze využít například pro synchronizaci obsahu či zálohování celého iPhonu.

Skvěle také poslouží jako rozšíření paměti vašeho iOS zařízení. Zmínit si zaslouží i povedená aplikace nabízející celou řadu funkcí. SanDisk iXpand Flash Drive je dostupný v několika paměťových variantách – od 16 do 256 GB. Díky USB 3.0 se pak můžete spolehnout na rychlý přenos dat do počítače. Díky ceně začínající na ceně pod 700 korun jde o dostupnou záležitost, z níž bude mít radost každý uživatel iPhonu. SanDisk iXpand Flash Drive prošel naším redakčním testem. Pokud si chcete přečíst, jaké si odnesl hodnocení, neměla by vám uniknout naše recenze.

Chytrá váha iHealth CORE HS6

Vánoce jsou obdobím, kdy jen málokdo odolá dobrému jídlu a pití. Po Silvestru pak řada z nás přechází na redukční režim, během něhož se snaží dostat opět do kondice. K tomuto účelu se skvěle hodí chytrá váha iHealth CORE HS6 s řadou zajímavých funkcí. Kromě hmotnosti a poměru tuku vám například prozradí, kolik máte svalové hmoty či vody v těle a řadu dalšího.

Příjemným bonusem je možnost propojení s aplikací Zdraví v iOS. Vypíchnout si zaslouží i elegantní design, díky němuž se váha stane skvělým doplňkem každé koupelny. Také iHealth CORE HS6 jsme měli možnost otestovat. V recenzi se proto dozvíte všechny klíčové funkce a praktické zkušenosti. Přestože jde o funkcemi nadupané zařízení, cena není až tak vysoká. Na tuzemském trhu ji lze pořídit od 2500 korun.

RODE VideoMic Me-L: když chcete ten nejkvalitnější zvuk u videí

Máte ve svém okolí někoho, kdo rád natáčí iPhonem? Pak by v jeho výbavě určitě neměl chybět tento mikrofon s Lightning rozhraním. Přestože nové iPhony nabízí již v základu kvalitní audiozáznam, s VideoMic Me-L se rozhodně rovnat nemůžou. Za tímto kouskem stojí uznávaná společnost Rode, jejíž mikrofony patří mezi ty nejlepší na světě.

Pořízeným videím zajistí velmi kvalitní zvuk a díky kardioidní směrové charakteristice potlačí okolní ruky. Stručně řečeno, co má být ve videu slyšet zaznamená na jedničku a naopak zbytečné ruchy odfiltruje. S cenou okolo dvou tisíc korun sice nejde o příliš levné příslušenství, na druhou stranu již samotná značka Rode je zárukou té nejvyšší kvality.

iRig Pro I/O: mobilní studio do kapsy

U zvuku ještě chvíli zůstaneme. iRig Pro I/O je další generací audio rozhraní iRig Pro, prvního mobilního rozhraní, prostřednictvím kterého můžete propojit jakékoli studiové vybavení s iPhone, iPad, Mac a nahrávat či přehrávat prakticky cokoliv kdekoliv.

iRig Pro I/O v sobě kombinuje jak audio, tak MIDI rozhraní a byl vytvořen proto, abyste mohli snadno připojit a využívat pokud možno jakékoliv studiové vybavení i přímo v terénu. Lze k němu připojit studiový nebo vokální mikrofon, kytaru, klávesy, MIDI kontroler – jednoduše cokoli vás napadne.

iRig Pro I/O je vybaven Lightning a USB kabelem, takže jej lze připojit k jakémukoliv kompatibilnímu iPhone, iPad či Mac. Také možností napájení je několik. Při samostatném použití s iPhonem či iPadem lze napájet iRig Pro I/O pomocí dvou tužkových (AA) baterií, které poskytují dostatek energie pro +48V fantomové napájení kondenzátorových mikrofonů. Když použijete iRig PSU 3A síťový adaptér, tak můžete dokonce nabíjet iPhone nebo iPad skrze iRig Pro I/O. Při použití s Mac/PC je možné napájet iRig Pro I/O z USB portu počítače.

Za zmínku stojí také softwarová výbava v hodnotě €550, která v sobě zahrnuje plné verze softwaru AmpliTube pro iOS, AmpliTube 4 pro Mac/PC, SampleTank 3 SE, T-RackS Deluxe s Mic Room a další.

Chytré žárovky TP-Link LB120 a LB130: oživte svůj domov

Pojem chytrá domácnost je něco, co kolem sebe začínáme slýchat čím dál častěji. Chytré je dnes snad úplně všechno. Počínaje rychlovarnou konvicí a garážovými vraty konče. Nejjednodušší způsob, jak se s chytrou domácností seznámit, je výměna klasických žárovek za ty chytré. Do této kategorie patří i žárovky LB120 a LB130 od společnosti TP-Link. TP-Link LB120 podporuje rozmezí od 2700-6500 Kelvinů, což umožňuje dostatečně široké možnosti nastavení teploty osvitu.

Barevná žárovka LB130 je v bílém odstínu nastavitelná od 2500-9000 Kelvinů, jinak podporuje snad všechny barvy, které si usmyslíte. Dobrou zprávou je fakt, že se tato svítidla obejdou bez potřeby HUBu, který využívají například žárovky Philips Hue. Podrobnou recenzi obou produktů si můžete přečíst zde. Cena těchto kousků začíná na 700 korun (LB120), za barevnou TP-Link LB130 pak zaplatíte necelých 1 200 korun.

Transcend StoreJet 600: externí SSD s USB-C

Staré pořekadlo praví, že paměti není nikdy dost. V případě MacBooků to platí dvojnásob, zvlášť s přihlédnutím k cenám, jaké si Apple účtuje za větší úložiště. Proto se vždy hodí mít po ruce ještě externí médium, kam můžete odkládat filmy, fotografie či cokoli dalšího. Externích disků existuje celá řada, nicméně těch s Thunderbolt 3 či USB-C rozhraním už tolik není.

My jsme si letos mohli otestovat Transcend StoreJet 600, který je pro nové MacBooky přímo stvořený. Zaujme svým elegantním designem, který skvěle ladí s jablečnými počítači. Pod hliníkovým kabátkem se pak nachází flashové úložiště s kapacitou 240 GB. To je dostatečná porce pro většinu potřeb. Celou recenzi SSD si můžete přečíst zde. Transcend StoreJet 600 lze na tuzemském trhu pořídit od dvou tisíc.

Pokud jste v našem nákupním rádci nenašli nic, co by vás zaujalo, rozhodně nezoufejte. Příští čtvrtek se můžete těšit na druhý díl, kde vám doporučíme další tipy na praktické dárky pod stromeček. Opět půjde o nálož příslušenství, které udělá radost všem, co si ujíždí na nejrůznějších vychytávkách a moderní technologie jsou součástí životního stylu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button