Recenze

Recenze chytré váhy iHealth CORE HS6: hubněte chytře

Nejrůznější fitness pomůcky umožňující monitorování lidského zdraví a aktivit jsou stále populárnějším artiklem. Zatímco před pár lety jsme se rozplývali nad schopností smartphonů změřit počet kroků, dnes si můžeme vybírat z celé plejády specializovaných zařízení. Do této kategorie spadá i námi testovaná chytrá váha iHealth CORE HS6.

ihealthhs63

Pokud chcete na cestě za vysněnou postavou získat přehled o tom, jak si vedete, je dobré sledovat co nejvíce parametrů. Chytré hodinky či fitness náramky vám sice ukážou, kolik jste spálili ranním během kalorií, ale už vám neprozradí, jak vaše tělo reaguje například na změnu stravování. A právě v tento moment přichází ke slovu chytré váhy, které pomohou s hlubší analýzou a správným nasměrováním ke kýženému cíli.

Konstrukce

Chytrá váha iHealth CORE HS6 se při letmém pohledu nikterak neliší od svých „hloupých“ soukmenovců. Stále jde o tu samou placku, jejíž povrch kryje tvrzené sklo. Kombinace bílé barvy a čistého designu dává pocit luxusu a fortelnosti. Celkové rozměry činí 350 x 350 x 28,5 mm, hmotnost se zastavila na hodnotě 2,5 kilogramu. Jedinými narušiteli čistě působícího vzhledu jsou čtyři kovové senzory a logo výrobce.

ihealthhs6cm6

Efektně působí zobrazovací schopnosti displeje, který není při vypnutém stavu vidět. Pokud tedy váha není aktivní, nemáte zprvu tušení, kam se dívat. Z hlediska zpracování nelze absolutně nic vytknout, konstrukce je naprosto příkladná a bez jakýchkoli náznaků výrobních prohřešků. Díky elegantnímu vzhledu se hodí do každé moderní koupelny, kde zafunguje i jako designový doplněk.

Jdeme se vážit

Než se dozvíte, jak moc se projevil nedělní oběd na vaší hmotnosti, je nejprve nutné váhu připojit do domácí WiFi sítě a spárovat ji s chytrým telefonem. K tomu poslouží mobilní aplikace iHealth MyVitals, která vás celým procesem párování provede a vyzve k založení profilu napojeným na cloudové služby společnosti iHealth. Jednou z příjemných vlastností váhy je schopnost rozeznat až 10 uživatelů. Jejich identifikace funguje zcela automaticky, není tedy třeba nic nastavovat, stačí pouze na váhu stoupnout a počkat na zobrazení údajů.

ihealthhs6cm1

Jakmile na váhou vstoupíte, aktivuje se displej a začíná vážení. Krátce po zobrazení hmotnosti se ukazatel přepne a ukáže procento tuku v těle a následně se opět ukáže hmotnost. V levé části se navíc objeví ukazatele indikující rozeznání uživatele a připojení k WiFi. Mile mě překvapila citlivost na sílu signálu, respektive fakt, že váha se dokázala spojit s routerem umístěným v jiném patře a za několika zdmi. Dalším bonusem je schopnost změřit teplotu a vlhkost v místnosti – k zobrazení stačí stisknout jeden z dolních rohů zařízení.

Aplikace, to je oč tu běží

Ta pravá magie ovšem začíná se spuštění mobilní aplikace. Váha iHealth Core H6 zvládá změřit celkem 9 tělesných charakteristik, které získává bioelektrickou impedancí. V praxi to funguje tak, že jakmile se bosýma nohama dotknete čtveřice kovových bodů, váha do těla vyšle nevnímatelný impulz. Na základě různého odporu vypočítá všechny tělesné charakteristiky, které následně odešle do cloudu.

Váha si dokáže zapamatovat až 200 posledních měření každého uživatele

Výsledky naleznete v sekci hmotnost, která je rozdělena na tři karty, přičemž stěžejní jsou pouze dvě. V záložce Přehled se uchovávají všechny výsledky chronologicky pod sebou, což velmi usnadňuje pozdější listování. Po kliknutí na výsledek se objeví podrobný souhrn naměřených charakteristik. K lepšímu pochopení každé veličiny přispívá fakt, že aplikace je až na pár drobností kompletně přeložena do naší mateřštiny.

ihealthhs6cm4

K napájení slouží čtyři AAA baterie (jsou součástí balení), které vystačí na 3 měsíce každodenního používání

Pro ještě detailnější sledování vývoje slouží záložka Trendy, která veškeré údaje zobrazuje formou grafů. Každá charakteristika je vyjádřena samostatnou křivkou, což usnadňuje vyhodnocování v rámci tréninkových plánů. Aplikace je velmi pěkně zpracována a základní zorientování je otázkou několika málo minut. Plusové body si odnáší za možnost přednastavení individuálních cílů a podpory Apple HealthKit.

ihealthhs6cm5

Jedinou pihou na kráse je špatná optimalizace pro větší displeje „pluskových“ iPhonů. V tomto směru lze pouze doufat v nápravu formou budoucí aktualizace, která může tento neduh snadno odstranit.

Přehled měřených hodnot

 • hmotnost
 • BMI index
 • procento tělesného tuku
 • celková beztučná hmotnost
 • svalová hmota
 • kostní hmota
 • objem vody v těle
 • poměr vnitřního orgánového tuku
 • denní příjem kalorií

ihealthhs64

Verdikt

Chytrá váha iHealth CORE HS6 je ukázkovým příkladem toho, jak lze moderní technologie využít ve prospěch lidského zdraví. Díky extrémně přesné metrice měření a spolehlivosti je výrobek certifikován jako zdravotní zařízení. Váha během celé doby testování ani jednou nezklamala a vždy fungovala dle očekávání. Pro někoho může být překážkou pořizovací cena pohybující se okolo 3 500 Kč včetně DPH. Na obranu je ovšem nutné dodat, že jde o sofistikované zařízení napěchované nejmodernějšími technologiemi, které navíc dobře vypadá.

ihealthhs6cm7

Pokud to myslíte se svým zdravím a kondicí vážně, investovaných peněz nebudete za žádných okolností litovat. Váhu se nebojím označit za skvělého pomocníka, který dokáže člověka slušně motivovat v cestě za jeho cílem a naservírovat mu podrobná data o jeho těle. Konkurenční řešení od společností FitBit a Wighings je z pohledu ceny a výbavy srovnatelné, nicméně ve prospěch iHealth hraje dlouholetá tradice ve vývoji chytrých zdravotních pomůcek, které se staly standardem v mnoha zdravotnických střediscích a nemocnic.

9

Zpracování

9.5/10

Design

9.0/10

Uživatelský zážitek

9.0/10

Cena

8.5/10

Plusy

 • Design
 • Propojení s HealthKit
 • Podrobné statistiky
 • Dlouhá výdrž na baterie

Mínusy

 • Prostředí aplikace by zasloužilo větší péči

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

 1. Mám váhu již rok ale do dnešního dne se mi nepodařilo ji naučit korektně měřit tuk. Váha ukazuje o cca 8-10% méně než jakákoliv jiná váha, či tělesný analyzátor. Ostatní hodnoty jsou však v pořádku. Problém číslo 2 je, že jsme doma dva uživatelé a váha nás nedokáže automaticky rozpoznat. Nenašel jsem způsob, jak váze říct, který uživatel na ní právě stojí. Poradíte mi někdo? Děkuji

  1. Dobrý den,
   ohledně přesnosti měření tuku asi neporadím – doporučil bych úplný reset. Váhu používáme u nás doma také ve dvou lidech a ani jednou se nestalo, že by nás nedokázala rozeznat. Problém může nastat pouze v případech, kdy dva uživatelé mají hodně podobnou hmotnost, což může váhu zmást.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button