Recenze

Recenze SanDisk iXpand Flash Drive: Když rozdílná konektivita není překážkou

Po delší době k nám do redakce zavítala zvláště užitečná věcička. Flash disk SanDisk iXpand se na první pohled může jevit jako obyčejná flashka, ve skutečnosti však jde o minimalistické a efektivní zařízení, které můžete připojit stejně dobře k iPhonu i počítači. Obsah diskových uložišť bývá velmi skromný, což platí i v tomto případě. V balení tedy najdeme jen samotný SanDisk iXpand Drive ve 128GB variantě. Nic víc ale není ani potřeba, vše totiž funguje na principu Plug & Play.

Elegantní design a pevná konstrukce

Po designové stránce se SanDisk iXpand povedl. Hliník v kombinaci s gumou nevypadá špatně. Vlastnosti těchto materiálů tkví hlavně v lehkosti a praktičnosti a ani konstrukčně jim nelze nic vytknout. Vše je pevné a drží jak má. Gumová část je od výroby ohnuta a díky tomu flash disk po připojení k telefonu moc nepřesahuje. iPhone se i s připojenou flashkou stále pohodlně drží, takže nic nebrání v běžném používání například i za chůze.

Flash disk po zasunutí do Lightning konektoru příliš nepřesahuje a telefon se díky tomu stále dobře drží

Konektivita na druhou

Na trhu neexistuje moc flash disků, které by disponovaly dvěma konektory. Tento však, hlavně pro uživatele nakousnutého jablka, kombinuje dva nejatraktivnější z nich. Lightning můžeme připojit do iPhonu, iPadu nebo iPodu a USB 3.0 zase do všech počítačů na světě… tedy kromě nových MacBooků, ve kterých se nachází jen USB-C. To je ale trochu jiný příběh. V podstatě s flashkou SanDisk iXpand Drive máte možnost kdykoliv přesouvat fotografie nebo videa z telefonu do počítače bez připojení k internetu, což v určitých situacích jistě oceníte.

Minimalistický a elegantní design nikoho neurazí

iXpand Drive aneb aplikace, která není jen nutné zlo pro výrobce

Dost často se stává, že se výrobci až křečovitě soustředí na hardwarovou stránku daného výrobku a zapomenou na aplikaci, kterou potom doslova odfláknou. Nebojte, tohle není ten případ. iXpand Drive je solidní a vyspělou aplikací, která rozhodně neurazí. Nechybí možnost automatického zálohování fotografií a videí kdykoliv se s flashkou připojíte k iPhonu, zálohování dat ze sociálních sítí (Facebook, Instagram, Picasa) nebo telefonních kontaktů a událostí z kalendáře. Aplikace také dokáže přehledně zobrazit adresáře všech složek, seznam uložených písniček a samozřejmě fotografie nebo videa. Podpora 3D Touch u iPhonu 6s a 7 rovněž není k zahození. Mě osobně nejvíce potěšil vestavěný přehrávač filmů, který si výborně poradil i s titulky. Když má totiž člověk tak velký flash disk, zkouší nejrůznější věci. Tři série Teorie velkého třesku se přehrávaly jedna báseň.

Prostředí aplikace je přehledné a podporuje 3D Touch

Nejlevnější není, ale své majitele si najde

Blížíme se k závěru naší recenze. SanDisk iXpand Flash Drive je nabízen v několika paměťových variantách (16, 32, 64, 128 a 256 GB). Cena za testovanou 128GB verzi se pohybuje okolo 2 500 korun, což rozhodně není málo. Za tuto cenu dostanete skvěle zpracovanou flashku s odladěnou aplikací. Konkurentem může být Leef iBridge 3, který nabízí podobný design, ale je o 1 000 korun dražší než SanDisk. Pokud tedy hledáte spolehlivou flashku, která zvládne zálohovat vaše fotografie, hudbu nebo data ze sociálních sítí, je SanDisk iXpand Flash Drive tou správnou volbou.

SanDisk iXpand Flash Drive

8.1

Zpracování

8.5/10

Design

8.0/10

Uživatelský zážitek

8.5/10

Cena

7.5/10

Plusy

 • Minimalistický design
 • Konektivita
 • Rychlost zápisu dat
 • Vyladěná aplikace pro iPhone

Mínusy

 • Cena
 • Gumová část je magnetem pro prach

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

4 Komentáře

 1. Dobrý deň,
  dá sa prenášať z SanDisk iXpand aj hudba mp3 do hudby na iPhone ?
  ďakujem,

  LD

  1. Dobrý den,
   bohužel nedá. Můžete ji pomocí aplikace iXpand Drive přehrávat nebo přesunout do nějaké podporované aplikace třetí strany, ale nativní aplikace Hudba v iPhonu toto nepodporuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button